Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
24°C
 

SākumsZiņas Rodi valsts svētku sajūtu Cēsu pusē

12.11.2020

Rodi valsts svētku sajūtu Cēsu pusē

Šogad liela mēroga pasākumi Valsts svētku svinēšanai nav iespējami, tādēļ ikkatrs tiek aicināts rast svētku sajūtu ģimenes lokā un pieminēt vēsturiskos notikumus nelielās norisēs, dodoties dabā vai apmeklējot izstādes un muzejus.

Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un vakara stundās vēro Latvijas karoga krāsās izgaismoto Cēsu Svētā Jāņa baznīcu! Svētku rotā tā mirdzēs līdz 18.novembrim.

Pastaigai iesakām izmantot pilsētas pastaigu maršrutus “Hanzas tirgotājam pa pēdām” vai “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”. Ejot pastaigā vai izvēloties apmeklēt kādu Cēsu un apkārtnes dabas objektu, paņem līdzi vietējo ēdināšanas uzņēmumu gatavotos gardumus un sarīko maltīti brīvā dabā. Šādā veidā atbalstīsi vietējos uzņēmumus un iepriecināsi savus mīļos. Tomēr atceries principu, ejot dabā, ko atnesi, to aiznes. Ierosmes pastaigām dabā meklē https://turisms.cesis.lv/ko-redzet/dabas-objekti/     .

Izvēlies pastaigu svaigā gaisā kopā ar kamieļu parka “Rakši” dzīvniekiem. Šeit gan lielus gan mazus priecēs vairāk kā 100 dzīvnieki - kamieļi, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļi un trusīšu ģimenes.

Latvijas Republikas Proklamēšanas 102. gadadienā, 18. novembrī cēsnieki un pilsētas viesi aicināti bezmaksas apmeklēt Cēsu Jauno pili un Cēsu izstāžu namu. Esot Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, līdzās muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai, var iepazīties ar vairākām izzinošām izstādēm, kuras caurvij tēmu - Cēsis un cēsnieki. Tās ir Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”, Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltīta izstāde, kā arī konkursa ”Cēsu mākslas balva 2020’’ izstāde Cēsu Izstāžu namā.

Trešdien, 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā visas dienas garumā varēs nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā. Valsts svētku koncerts šogad būs skatāms tikai tiešraidē – to translēs televīzijas kanālā ReTV, cesis.lv un Cēsu novada pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu kontos. Tiešraides koncerta sākums plkst.17.00. Svētku koncerts veidots, iedvesmojoties no Latvijas dabas, kurā katram gadalaikam savs krāšņums un sava nozīme.  Koncerta programmā iekļauti J.Lūsēna, G.Pelēča, E.Dārziņa un citu latviešu komponistu darbi, ko vizuāli papildinās cēsnieka un dabas fotogrāfa Kaspara Daļecka darbi.

Latvijas dzimšanas dienā, 18.novembrī dodies uz Āraišu Ezerpils arheoloģisko parku, kur no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00, pastaigājoties pa parka teritoriju, būs iespēja vērot un sildīties pie speciāli iekurtiem noskaņu ugunskuriem. Tomēr vēršam uzmanību, ka Āraišu Aheoloģiskā parka apmeklētāju centrs un kultūrvēsturiskais objekts "Ezerpils" ir slēgti apmeklētājiem, bet pārējā āra teritorija ir atvērta. Apmeklētāji aicināti iegādāties biļetes www.BezRindas.lv, veicot apmaksu 1.00 eiro apmērā.

Kavējies atmiņās par zaļo un ziedošo pavasari Pasaules Latviešu mākslas centrā (Lielā skolas iela 6), kur ir skatāma izstāde “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgu latviešu trimdas mākslinieku darbi.

Baudi mākslu dabā! Ruckas muižas parkā ir redzama lietuviešu mākslinieces Viktorijas Bernotaites fotogrāfiju sēriju "Trūdi", kas tapusi, māksliniecei strādājot Ruckas mākslas rezidenču centrā 2020. gada rudenī. Savukārt, ejot pa Sarkano klinšu pastaigu taku var vērot tur izvietotās lielformāta Kārļa Skalbes stāstu iedvesmotās gleznas.

Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts.

Svētkus pavadi sportiskās aktivitātēs un izskrien trasi Latvijas kontūras formā Priekuļu biatlona trasē vai Cēsu pilsētas apkātnē.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top