Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
3°C
 

SākumsZiņas Pieci Cēsu novada tūrisma uzņēmēji saņem “Gājējam draudzīgs” zīmi

27.01.2022

Pieci Cēsu novada tūrisma uzņēmēji saņem “Gājējam draudzīgs” zīmi

“Gājējam draudzīgs” zīmi saņem vēl 12 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Saņēmēju pulkā ir arī pieci Cēsu novada tūrisma uzņēmēji. Tādējādi gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 190 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā.

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

2022. gada 19. janvārī notika piektā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 12 uzņēmumiem, kas atbilda Gājējam draudzīgs / Hike friendly kritērijiem. Tie ir:

 1. Lēdurgas Dendroparka informācijas centrs, Siguldas novadā
 2. Atpūtas vieta “Brāļtīrumi”, Talsu novadā
 3. Kempings “Klajumi”, Dienvidkurzemes novadā
 4. Cosy cottage Parka namiņš, Dienvidkurzemes novadā
 5. Ērgļu stacija, Madonas novadā
 6. Līgatnes vīna darītava, Cēsu novadā
 7. Krodziņš “Vilhelmīnes dzirnavas”, Cēsu novadā
 8. Vilhelmīnes apartamenti, Cēsu novadā
 9. Viesnīca “Springšļu dzirnavas”, Cēsu novadā
 10. Viesu māja “Pie Pētera”, Cēsu novadā
 11. Viesu nams “Aizvēji”, Saulkrastu novadā
 12. Z/S “Ozoldruvas”, Gulbenes novadā

Pārgājienu cienītāji tiek aicināti baudīt aktīvas brīvdienas dabā gan “Mežtakā” un “Jūrtakā”, gan citos pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par Gājējam draudzīgs uzņēmumu viesmīlību. Vairāk par garās distances pārgājienu maršrutiem “Mežtaka” un “Jūrtaka” – www.baltictrails.eu.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi Gājējam draudzīgs

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/marketing

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada aprīlī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz lauku@celotajs.lv).

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top