Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Pētera Kļaviņa gleznu izstāde Vaives Tautas namā

18.08.2020

Pētera Kļaviņa gleznu izstāde Vaives Tautas namā

No 2020.gada 16.jūlija līdz 28.decembrim Vaives Tautas nama kamīnzālē skatāma Cēsu novadnieka gleznotāja un keramiķa Pētera Kļaviņa gleznu izstāde.

Keramiķis, gleznotājs un mākslas skolotājs Pēteris Kļaviņš dzimis 1892.gada 3.septembrī Cēsu apriņķa Mārsnēnu pagasta “Penguros". Sākotnēji mācījies Valmieras Tirdzniecības skolā, kur zīmēšanu apguva pie Teodora Ūdera. 1912. gadā viņš devās uz Pēterburgu, lai mācītos barona Štiglica Centrālajā tehniskās zīmēšanas skolā. Skolas mērķis bija sagatavot zīmēšanas skolotājus un lietišķās mākslas pasniedzējus vidējām rūpniecības mākslas skolām. Ar laiku tā izveidojās par ievērojamāko dekoratīvās un dekoratīvi lietišķās mākslas mācību iestādi visā Krievijā. 1921.gadā mākslinieks atgriezās Latvijā un turpināja izglītoties Latvijas Mākslas akadēmijā (1926), kur glezniecību apguva pie Ģederta Eliasa, Jāņa Roberta Tilberga, Konrāda Ubāna, savukārt keramiku apguva pie Rūdolfa Pelšes. 1936. gadā viņš pabeidza Keramikas meistardarbnīcu ar diplomdarbu "Akvārijs". Mākslinieks zināms kā keramiķis un pedagogs, bet gleznojis arī ainavas, klusās dabas un portretus. No 1924.gada piedalījies gleznu izstādēs, no 1931.gada arī keramikas izstādēs. Pētījis Latvijas mālus, to ugunsizturību, toņu nianses. Mākslinieks miris 1979.gada 4.oktobrī Rīgā, apbedīts 1.Meža kapos.

Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs, sadarbībā ar kuru tapusi šī izstāde, glabā Pētera Kļaviņa gleznas un keramiku, kuru ikdienā var aplūkot pastāvīgajā Cēsu novada mākslinieku darbu ekspozīcijā Izstāžu nama Piebūvē. Vaives tautas namā ir izstādītas mākslinieka gleznas, lai akcentētu Cēsu novada māksliniekus.

Izstāde apmeklētājiem atvērta no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9:00-17:00, un to var apskatīt bez maksas. VALSTĪ IZSLUDINĀTĀ ĀRKĀRTAS STĀVOKĻA DĒĻ IZSTĀDE SLĒGTA.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top