Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
12°C
 

SākumsZiņas Pavadi aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu pirmdienu Cēsu pusē

12.07.2020

Pavadi aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu pirmdienu Cēsu pusē

Baudi Cēsu pilsētas šarmu un vēsturisko elpu, pastaigājoties par vecpilsētas šaurajām un līkumotajām ieliņām un pilsētas parkiem. Pilsētas seno auru sajutīsi, ejot pastaigā “Hanzas tirgotājam pa pēdām”, savukārt gardumu un amatnieku darījumus iepazīsi pastaigu maršrutā “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”.  Piedzīvojumiem kārākiem viesiem pilsēta pavērsies no cita skatu punkta, dodoties braucienā ar elektriskajiem skrejriteņiem.

Iepazīsti latviešu vecmeistaru gleznas Cēsu pilsmuižas klētī esošajā multimediālajā izstādē “Simbolisms”, kurā “atdzīvojas” vairāk kā 40 izcilu mākslinieku darbi. Īpaši radītas kustīgas animācijas un latviešu komponistu mūzika un dzeja atdzīvina telpu neparastā piedzīvojumā.

Cēsis atrodas Gaujas Nacionālā parka sirdī. Pilsētu ieskauj nacionālā parka bagātības – smilšakmens klinšu atsegumi, bagātīgie mežu masīvi un upe Gauja. Tikai pāris kilometru attālumā no Cēsu centra atdodas gleznainās Cīrulīšu dabas takas, Sarkano klinšu pastaigu taka un Ērgļu klintis. Dodies iepazīt dabu laivojot, braucot ar velosipēdu vai dodoties pārgājienā.

Apmeklē Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centru, kur varēsi aplūkot unikālu ekspozīciju, kura veltīta ezerpils arheoloģiskajiem izrakumiem un pētniekam Jānim Apalam. Pirmo reizi kopš pagājušajā gadsimtā veiktajiem izrakumiem, apmeklētāju centrā var aplūkot atrastās arheoloģiskās vērtības un uzzināt Jāņa Apala stāstus. Pēc tam var apskatīt ezerpili arī klātienē.

Eksotiskas sajūtas var gūt kamieļu parkā ''Rakši'' -  izjāt ar kamieli, aptaustīt alpakas kažoku un iziet relaksējošā pastaigā pa mežu kopā ar lamu. ''Rakšos'' ir vairāk kā  80 dzīvnieku, kurus var pabarot no rokas un nofotografēties kopīgā fotogrāfijā.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top