Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Pasākumi Cēsīs no 1.-7. aprīlim

03.04.2019

Pasākumi Cēsīs no 1.-7. aprīlim

Visas nedēļas garumā, no 1. līdz 7. aprīlim Cēsīs norisinās daudz aizraujoši un baudāmi pasākumi. Vidzemes koncertzālē "Cēsis" ciemosies Ralfs Eilands&LatvijasRadio bigbends, Islandiešu mūziķis Högni Egilsons un Jura Bartkeviča monoizrāde "ZIBEŅU DOMAS. IRBĪTE". Papildus visas nedēļas garumā notiek Cēsu restorānu nedēļa, kuras laikā pilsētas restorānos ir īpaši pievilcīgi piedāvājumi. 

 

Ralfs Eilands & Latvijas Radio bigbends | CITS PAULS (jauna programma)

Ceturtdien, 4. Aprīlī, plkst. 19:00

Organizators: PeRmuzik

Kinomūzika, dziesmas, kas ir mūžīgas melodijas, nu jau, vairāku paaudžu garumā ir mīļas un zināmas ik vienam. Moderns aranžējums ar spēcinošu enerģiju, jaunības azarts, kas aizrauj klausītāju līdz sirds dziļumiem - tas ir CITS PAULS, Ralfa Eilanda un Latvijas Radio Bigbenda izpildījumā. Ir tapusi jauna programma, tik pat intriģējoša un tik pat zināma.

Koncertprogrammas “CITS PAULS” ideja un aizsākumi meklējami Latvijas Televīzijas un Radio Vecgada vakara programmā, kad Ralfs Eilands kopā ar Latvijas Radio bigbendu izpildīja Raimonda Paula skaņdarbu “Karuseļa zirgs” bigbenda pianista Viktora Ritova aranžējumā, kas ieturēts “Electro Deluxe Big Band” muzikālajā stilā.

Programmā “CITS PAULS” mūzikas mīļotājiem būs iespēja dzirdēt maestro skaņdarbus jaunos aranžējumos, Ralfa Eilanda orģinālmūziku, kā arī funk un soul mūzikas korifeju kompozīcijas.

“Šie mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu šīs planētas bigbendu! Katra no sekcijām spēlēja un skanēja lieliski, svingojoša ritma sekcija un efektīvas solo partijas, neviena vāja punkta!” – 6 Grammy balvu ieguvējs, trompetists Rendijs Brekers (Randy Brecker)

“Mūzikas tīrradnis,” – mūzikas žurnālists Uldis Rudaks par Ralfu Eilandu.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

*Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

 

HÖGNI | Mūzika stīgām un balsij

Piektdien, 5. Aprīlī, plkst. 20:00

Organizators: Koncertzāle Cēsis

Islandiešu mūziķis Högni Egilsons atgriežas Cēsīs ar jaunu solo programmu!

Högni ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu islandiešu dziedātājiem un dziesmu autoriem. Viņa mūziku un uzstāšanās vienlīdz iemīļojuši gan izsmalcināti mūzikas gardēži, gan komerciālākas mūzikas cienītāji.

  1. gada izskaņā Högni laida klajā savu pirmo solo albumu Two Trains un devas Eiropas koncerttūrē, kuras ietvaros ar vienīgo koncertu Baltijā 2018. gada februārī viesojās arī Koncertzālē “Cēsis”, ciklā Ambiente skatuve.

Jaunajā programmā, kas atkal izskanēs tikai un vienīgi Cēsīs, Högni talanta un mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt viņa jaunākos skaņdarbus balsij un stīgu kvartetam, kā arī populārākās dziesmas no albuma Two Trains. Koncertā līdzās islandiešu mūziķim dzirdēsim arī lielisko Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu (Kristiāna Širante/vijole, Agnese Kalniņa-Liepiņa/II vijole, Artūrs Gailis/alts, Kārlis Klotiņš/čells).

"Pēc daudziem gadiem, kas pavadīti atskaņojot elektronisko mūziku, kā arī, ceļojot ar debijas albumu Two Train un savu grupu GusGus senākā pagātnē, jutu, ka jāmeklē jauni ceļi mūzikā. Stīgu kvarteta zemais tembrs un skanējums mani vienmēr ir vilinājis. Ticu, ka šī mūzikas forma ir ļoti nozīmīga mūsdienu trauksmainajā tehnoloģiju mirāžu laikmetā. Tās pirmatnējais ceļš un radītās emocijas tagad uzrunā spēcīgāk nekā jebkad,” jaunās programmas tapšanas ceļu raksturo Högni.

Bērnībā Högni Egilsons apguva vijoles spēli, bet tikai pusaudža gados pašmācības ceļā iemācījās spēlēt ģitāru un arvien vairāk ieinteresējās par dziesmu rakstīšanu. Drīz vien viņš brīvi pārvaldīja arī klavierspēli un papildināja zināšanas improvizācijā, bet balsi palīdzēja attīstīt dziedāšana vidusskolas korī. Pirms iestāšanās Islandes Mākslu akadēmijā Högni jau bija pazīstams kā talantīgs mūziķis.

Turpmākā Högni muzikālā karjera bija saistīta ar divām pasaules slavu iemantojušām apvienībām - indie rock grupu Hjaltalín un elektroniskās mūzikas apvienību GusGus. Paralēli viņš rakstījis mūziku arī filmām un televīzijai. Högni pārstāv izdevniecību Erased Tapes.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

 

Jura Bartkeviča monoizrāde ZIBEŅU DOMAS. IRBĪTE

Sestdien, 6. Aprīlī, plkst. 19:00

Organizators: Koncertzāle Cēsis

Izrāde par vienu no Latvijas pasteļglezniecības tradīciju aizsācējiem un savdabīgākajiem latviešu māksliniekiem Voldemāru Irbi (1893 – 1944), tautā sauktu Baskāji Irbīti, ir turpinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonda iestrādnēm un jau īstenotajām izrādēm šajā ciklā - veidot stāstus teātra valodā par spilgtām personībām Latvijas kultūrā un mākslā. Irbītes tēlā iejūtas Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs.

Voldemārs Irbe: „Kas attiecas uz zīmēšanu – tad es esmu reālists, jo zīmēju tikai to, ko redzu. Pagātnes un nākotnes zīmēšana glezniecībā nav pareiza. Viņai pieder tikai tagadne– tā kā cilvēkam ar...."

Voldemārs Irbe dzimis 1893. gada 13. novembrī Beļavas pagastā, amatnieka ģimenē. Latviešu pasteļa glezniecības meistara mākslinieciskais briedums veidojās 20.gs. sākumā pēc Pirmā pasaules kara un pastelim viņš palika uzticīgs līdz mūža galam. Acīmredzot darbs ar pasteli bija tuvāks mākslinieka nervozajai, nemierīgajai un kustīgajai dabai. Voldemārs Irbe bija ļoti savdabīgs cilvēks ar askētisku dzīvesveidu. Rīgas ielās bieži uzmanību saistīja neliela auguma cilvēks ar izspūrušiem matiem, pinkainu bārdu, basām kājām, ģērbies noskrandušās biksēs un virsvalkā, kurš teciņus skrēja iespiedis kasti un papīra mapi padusē. Tādu mākslinieku redzēja darbdienās un svētkos.

Izrāde piemērota 14+

Radošā komanda:

Dramaturģe: Rasa Bugavičute-Pēce

Režisore: Inga Tropa

Komponists: Edgars Raginskis

Horeogrāfe: Liene Grava

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

 

Cēsu Pavasara restorānu nedēļa 

No pirmdienas līdz svētdienai, 1. - 7. aprīlis

Organizators: Cēsu Tūrisma un informācijas centrs

Iešūpojot pavasari, visas nedēļas garumā no 1. līdz 7. aprīlim, jau trešo reizi pēc kārtas, norisinās Cēsu Restorānu nedēļa, kuras laikā cēsniekiem un pilsētas viesiem ir vienreizēja iespēja nobaudīt izsmalcinātus un garšu bagātus ēdienus par īpaši draudzīgām cenām. Šoreiz gardēžus ciemos aicina pieci Cēsu pilsētas restorāni. Viesiem ir iespēja baudīt trīs ēdienu maltīti, kur šī īpašā piedāvājuma cena visos restorānos ir – 20,00 EUR. Ēdienkartes atšķiras no uzņēmumu ikdienā piedāvāto ēdienu klāsta, sniedzot neatkārtojamu garšu ceļojumu ikvienam. Restorānu piedāvājumu īpaši raksturo Latvijas pavasaris virtuvē – bērzu sulas, sparģeļi, cukurzirņi, lapu salāti, ziedkāposti, rabarberi un citi vitamīniem bagātie gardumi.

Īpašos piedāvājumus, restorānu darba laikus un kontaktus galdiņu rezervācijai meklē šeit.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top