Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
8°C
 

SākumsZiņas Pasākumā “Vēsturiskais Hanzas tirgus” Cēsīs tiks demonstrētas amatniecības prasmes un viduslaiku sadzīve

18.07.2017

Pasākumā “Vēsturiskais Hanzas tirgus” Cēsīs tiks demonstrētas amatniecības prasmes un viduslaiku sadzīve

Sestdien, 22.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 19:00 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

Pasākuma laikā varēs iepazīt un iemēģināt visdažādākās viduslaiku amatus, jo prasmes demonstrēs ādas apstrādātājs, tāšu pinējs, vienas adatas adītājs, celošanas meistars, metāla darba rīku kalējs, saktu darinātājs, maizes cepēja, dārzniece un podnieks. Uz skatuves uzstāsies tautas mūziku folkloras kopu “Raksti”, “Laiva”, “Dzieti”, “Māras bērni”,  “Skandinieki” un Ingas Karpiča, kā arī viduslaiku mūzikas izpildītāji no Sanktpēterburgas “Petit Trianon”. Viduslaiku tirgus nav iedomājams bez dažādām izklaidēm –  leļļu teātri, cirku un uguns mākslinieku priekšnesumiem. Viduslaiku aktivitāšu centrā Cēsu pils kalpotāju pavadībā būs iespējams pārbaudīt attapību un fiziskās prasmes dažādās spēlēs un rotaļās. Darbosies lopu tirgus, kurā būs iespējams aplūkot visdažādākajos mājdzīvniekus, un viens tirgus apmeklētājam mājup dosies ar “kaujamu aunu”. Pasākuma noslēgumā simboliski tiks sadedzināts soda stabs. Tirgus atmosfēru paspilgtinās dažādi īpašie tēli – mūki, ielasmeita, ubagi un citi.

“Ar vārdu “tirgus” saprotam ne vien tirdzniecību, bet visplašāko kultūras un pieredzes apmaiņu”, pauž Inguna Rauda, svētku satura autore un režisore. “Viduslaikos tirgus bija viena no centrālajām vietām pilsētā, kur sabrauca dažādu tautību tirgotāji, līdzi atvedot preces un jaunumus no visas Eiropas. Te sanāca dažādu kārtu un prasmju cilvēki – vietējie iedzīvotāji, amatnieki, zemnieki, lopu tirgoņi, brīnumus demonstrēja cirka mākslinieki un bija iespējams noskatīties leļļu teātra izrādes. Šīs tēmas maksimāli autentiski tad arī tiks apspēlētas Cēsīs pasākuma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” laikā. ”

Pasākuma saturu kuplinās arī ēdinātāji, kuri piedāvās nobaudīt īsteni viduslaicīgas ēdmaņas, kā arī tirgotāji, kuri būs gatavi kaulēties ar ikvienu pircēju. Pasākuma organizatori cer, ka visi skatītāji - gan lieli, gan mazi aktīvi līdzdarboties piedāvātajās aktivitātēs, tādējādi iegūstot jaunas prasmes un zināšanas par Cēsīm un Hanzas laiku vēsturi. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kultūras programma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” ir viena no šī gada Cēsu pilsētas svētku sastāvdaļām, kuru nākotnē ir plānots pārvērst par ikgadēju tradīciju, tādējādi popularizējot Hanzas vārdu un piesaistot arvien vairāk tūristus pilsētai.  Pasākums tiek realizēts projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”  ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

 

Ilustratīvais  foto no Cēsu TIC arhīva

Informāciju sagatavoja:
Andra Magone
p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Tūrisma speciāliste
andra.magone@cesis.lv
29154367
www.visit.cesis.lv

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Pirmdien, 27.septembrī 10:00 - 14:00

Top