Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
-2°C
 

SākumsZiņas Paplašinātā kino vasaras skola un performances Cēsīs

08.08.2022

Paplašinātā kino vasaras skola un performances Cēsīs

Šonedēļ Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies analogā kino laboratorijas Baltic Analog Lab rīkotā SPECTRAL/BAL Vasaras skola, kas veltīta paplašinātā kino (expanded cinema) mākslas praksei un Cēsu apkārtnes dabai. Sešu dienu garumā tajā sadarbosies mākslinieki no visas pasaules, lai radītu performatīvus audiovizuālus darbus, kas trijos vakaros būs skatāmi dažādās vietās Cēsīs.

Vasaras skola tiks atklāta 8. augustā pulksten 21.00 mākslas telpā Mala ar interaktīvu performanci “Atmiņas un analoģijas”. Tajā mūziķu apvienība Bērnurīts (Maksims Šenteļevs, Rostislavs Rekuta-Dzhordzhevich un draugi) ar dažādu elektroakustisku ierīču un rakstāmmašīnu palīdzību veidos priekšnesumu no skatītāju ierunātiem atmiņu tekstiem, ko papildinās Baltic Analog Lab dalībnieku projicētie analogie foto slaidi.

Savukārt 11. augustā 20.00 Vidzemes koncertzāles kino zālē ar savām jau iepriekš radītajām paplašinātā kino performancēm uzstāsies vairāki Vasaras skolas dalībnieki un pasniedzēji. Starp tiem būs arī Luiss Masiass (Luis Macias) ar daudzus pasaules festivālus izceļojušu hipnotisku kino/slaidu performanci un Bernhards Razingers (Bernhard Rasinger) ar lāzera un skaņas dzīvo priekšnesumu. Mākslinieki jau iepriekš bijuši redzami Latvijā festivālos “Process” un “Kontraktor”.

Vasaras skolu noslēgs tās laikā radīto darbu prezentācijas, kas notiks 13. augustā 22.00 Cīrulīšu dabas takās pie Spoguļu klintīm. Tajās, domājams, atspoguļosies iepriekšējo dienu piedzīvojumi, kopā ar ģeologiem, biologiem un citiem dabas pētniekiem dažādos veidos pievēršoties Gaujas senlejai, klinšu iežiem, ūdeņiem un apkārt esošajiem augiem. Sadaloties divās komandās, pieredzējušu skaņas un kustīgo attēlu mākslinieku vadībā daļa no skolas dalībniekiem veidos fotoķīmiskus un kinētiskus darbus, izmantojot rotējošus ārējos slēģus, savukārt citi pievērsīsies skaņu ierakstīšanas, manuālas radīšanas un atskaņošanas tehnikām, izmantojot 16mm optisko skaņuceliņu un kino projektoru.

Šogad Baltic Analog Lab vasaras skola notiek projekta SPECTRAL ietvaros, kas vieno sešas Eiropas analogā kino laboratorijas - WORM.Filmwerkplaats (Roterdama), Mire (Nante), Baltic Analog Lab (Rīga), LaborBerlin (Berlīne) Crater Lab (Barselona), Laia (Porto) - kuru biedri skolā pasniegs arī vairākas mazāka apjoma ar paplašināto kino saistītas darbnīcas. Skolā piedalīsies 40 dalībnieki no Francijas, Argentīnas, Indijas, ASV, Čīles, Austrijas, Vācijas, Nīderlandes, Portugāles, Kanādas, Horvātijas, Brazīlijas, Meksikas, Spānijas u.c., pārstāvot 20 analogā kino laboratorijas.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Pasākumu finansē Radošā Eiropa un Valsts Kultūrkapitāla Fonds.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top