Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
16°C
 

SākumsZiņas Notikumiem bagāts metāliskās žurkas gads Cēsīs

24.02.2020

Notikumiem bagāts metāliskās žurkas gads Cēsīs

Šogad Cēsīs gaidāma virkne notikumu, kas cēsniekiem un pilsētas viesiem ļaus baudīt atpūtu kultūras, sporta, gastronomijas un mākslas pasākumos. Atpūtniekus priecēs festivāli, koncerti, sporta pasākumi, patriotiskas norises un restorānu nedēļas.

Viens no gada nozīmīgākajiem un gaidītākajiem pasākumiem ir Cēsu pilsētas svētki. Šogad pilsēta savu  814. jubileju svinēs no 17.jūlija līdz  19.jūlijam.  Piektdien un sestdien vecpilsētas ielās, parkos un laukumos skanēs mūzika, rībēs deju soļi, notiks andelēšanās un garšu baudīšana, bet svētdiena tiks pavadīta aktīvi sportojot. Pilsētas svētku ietvaros notiks arī vienīgais bezmaksas divu dienu rokmūzikas festivāls Latvijā – “Fono Cēsis 2020”. Pasākuma laikā divu dienu garumā uz skatuves kāps gan pašmāju slavenākie mūziķi, gan arī īpašie viesi no ārzemēm. Cēsu svētku trešā svinību diena tiek dēvēta par atpūtas un sporta dienu. Svētku programmā būs iekļautas motokrosa sacensības “Zelta mopēds”, festivāls “Ghetto Games”, florbola kluba “Lekrings”  kauss ielu florbolā un notiks dažādas Cēsu sporta klubu aktivitātes.

Cēsīs jau trešo gadu pēc kārtas notiks Cēsu restorānu nedēļas. Akcijas norit divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Jau pavisam drīz – no 28.marta līdz 5.aprīlim gaidāma Pavasara restorānu nedēļa, savukārt no 7.novembra līdz 15.novembrim plānota Rudens restorānu nedēļa. Šajā nedēļā Cēsu un apkārtnes restorāni vērs savas durvis visiem gardēžiem, kuri vēlas palutināt sevi ar izsmalcinātām garšas sajūtām par pieejamu cenu. Visas nedēļas laikā pilsētas iedzīvotājiem un ciemiņiem ir iespēja baudīt sezonas labākos ēdienus, kurus pagatavojuši pieredzējuši šefpavāri, kuri katrai maltītei piešķir mūsdienīgu un izsmalcinātu pieskārienu.

Arī šogad, 22.jūnijā, Cēsīs svinēs Latvijas Uzvaras dienu - Cēsu kauju gadadienu. Lai iedzīvinātu šo svētku tradīciju arī turpmākajos gados, plānota daudzveidīga pasākumu programma, pa dienu piedāvājot dažādus kultūras notikumus un vēsturi izzinošas aktivitātes Cēsu vecpilsētā, bet vakarā gaidāma zaļumballe Cēsu Pils parkā. Savukārt gada nogalē Cēsīs tradicionāli notiek Lāčplēša dienas svinības, kuras jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Arī šogad notiks lāpu gājiens, multimediāls priekšnesums uz Cēsu viduslaiku pils mūriem un svecīšu nolikšana Latvijas kontūrā.

Festivālu klāstu jau pēc mēneša Cēsīs aizsāks “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, kad klausītājiem trīs dienu garumā būs iespēja baudīt komponista rakstītos skaņdarbus dzidrā soprāna Elīnas Šimkus, spēcīgā baritona Riharda Millera, izcilā kora “Latvija” un pasaulē atzinību guvušo vijolnieču Baibas un Laumas Skrides izpildījumā. Vasaras sezonā Cēsīs kā jau ierasts notiks sarunu festivāls “Lampa”, kurš šogad no 19.jūnija līdz 20.jūnijam Cēsu Pils parkā aicinās divās dzīvesprieka pilnās dienās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Pasākuma laikā gan teltīs, gan uz skatuves būs iespējams satikt visdažādākos cilvēkus, paust savu viedokli, klausīties koncertus un darboties radošajās darbnīcās. Tāpat Cēsu vasaras neaizstājama sastāvdaļa ir Cēsu Mākslas festivāls, kas šogad notiks no 4.jūlija līdz 22.augustam. Festivāla organizētāji vienmēr centušies izveidot tādu mūzikas, kino, teātra un vizuālo mākslu notikumu programmu, kas veicina izpratni par laikmetīgās kultūras procesiem Latvijā un pasaulē. Savukārt no 18.septembra līdz 20.septembrim Cēsīs gaidāms festivāls “Čello Cēsis”, kad klausītāji varēs atklāt čella unikālo balsi un dažādo skanējumu gan pasaulslavenu čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā.

Visa gada garumā pilsētā notiks arī vairāki lielāka mēroga pasākumi. Maija vidū, 16.maijā, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja teritorijā norisināsies trešā Latvijas Tautasdziesmu nakts, kad visas nakts garumā skanēs tautasdziesmas. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt tās no tradicionāla skanējuma līdz pat mūsdienu interpretācijām. Vasaras otrajā pusē gaidāmas Viduslaiku amatu dienas, kuras notiks no 25.jūlija līdz 26.jūlijam Cēsu viduslaiku pils dārzā. Divu dienu garumā Cēsu pils amatnieku pulkam pievienosies desmitiem ceļojošo meistaru, sniedzot iespēju vienuviet atklāt un izzināt seno arodu pasauli visā tās daudzveidībā un krāšņumā. Tāpat Cēsīs būs Leģendu nakts, kura notiks 30.oktobrī, kad Cēsu Jaunā pils aicinās izjust pils maģisko auru un iejusties tās iemītnieku dzīvē, baudot 19. gs. mūziku un dejas.

Sportiskais gars Cēsīs ir pazīstams, jo šeit jau vairākus gadus pēc kārtas notiek vairāki velomaratoni un citas sporta sacensības. Šogad 26.aprīlī notiks Latvijas valsts mežu MTB maratons “Cēsis – Valmiera”, bet 9.augustā VIVUS.LV MTB maratona 6. posms. Savukārt pirmajā augustā pilsētā un tās apkārtnē jau septīto gadu norisināsies meža taku skrējienu sacensības “Cēsis Eco Trail”. Sacensības notiek garajās skriešanas distancēs brīvā dabā un ainaviski skaistā vidē Cēsīs un Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Lai uzzinātu kādi vēl pasākumi notiek Cēsīs un tās apkārtnē  aicinām apmeklēt vietni www.pasakumi.cesis.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top