Senatne mūsdienās


 

Vasara

Vasara Cēsīs smaržo pēc mākslas, pēc mūzikas un romantikas!

Nolīst silts vasaras lietus, un Cēsis, ziedu rotā ieskautas, smaržojot skan. Vakari pilsētā, kad cēsnieki un viesi dīki pavada laiku vasaras kafejnīcās, aicina doties romantiskā un nesteidzīgā pastaigā, kur lukturu apspīdēti celiņi vijas cauri Cēsīm, vecpilsētas bruģim un ziedošajiem parkiem.

Hanzas pilsētā Cēsīs vasarā svin pilsētas svētkus – muzikālas un atraktīvas programmas ģimenēm ar bērniem, ballītes jauniešiem, mākslas un foto izstādes, improvizētas skatuves, radošās darbnīcas – viss savijas krāsainā un līksmā neaizmirstamu notikumu virpulī. Īpaši gaidīts notikums ir Cēsu Mākslas festivāls, kas jau daudzus gadus pulcē tuvus un tālus mūzikas un mākslas cienītājus.

Augusta pēdējā nedēļas nogalē viduslaiki atdzīvojas senajā Livonijas ordeņa mestru rezidencē – Cēsu Viduslaiku pilī. Divu dienu garumā pilī sastopami bruņinieki, lokšāvēji, amatnieki, menestreli, jokdari, stāstnieki un tirgotāji.

Rudens

Rudenī Cēsīs gaisā virmo radoša doma, pozitīva enerģija un pārliecība!

Lapu zelts pilsētā vēsta par rudens tuvošanos, un skats no Viduslaiku pils kompleksa torņiem, rudenim iestājoties, ļauj lūkoties gleznainā ainavā. Cēsu ielās, steidzīgu gājēju enerģisku soļu iekustināti, ripo kastaņi un zīles. Daudzkrāsaini lietussargi kustas ritmiskā ņirboņā, un strauja vēja pūsma nes pāri pilsētai dienas rosību. Miera alkstošie rudens mirkļu ķērāji dodas baudīt zeltaino lapu burvību Gaujas senlejā, kur pēc silto emociju pārpilnas pastaigas, ikviens aicināts veldzēties pie avotiem. Cēsnieki rudenī ievāc savu ražu – padarītus darbus, izlolotus sapņus un jaunus mērķus nākotnei. Miķeļdienas gadatirgū plašā klāstā tiek piedāvāti un smaržo dārzeņi, augļi un ogas. Te savu vietu atrod amatnieku glīti darinātie groziņi, pītie krēsli un meistarotas pūralādes, rokdarbnieču austās segas un adītas zeķes.

Par unikālu un vienreizīgu tradīciju ir izveidojies 11.novembra Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kas turpinās ar mirdzošu sveču Latvijas kontūras izveidošanu Cēsu pils parkā. 18.novembrī cēsnieki kopīgi sumina Latviju dzimšanas dienā ar dievkalpojumu, ziedu nolikšanu pie Uzvaras pieminekļa, pašu sagatavotu koncertu un čaklāko cēsnieku godināšanu.

Ziema

Ziemā Cēsu pakalnos dzimst drosme, kas izaicina jaunām uzvarām!

Ziema Cēsīs atnāk ar sniegu. Tas noklāj ceļa rādītājus, namu jumtus, pils torņus, bruģi un parkus. Cēsis uz mirkli pārvēršas par baltu un mīkstu sniega telpu, kurā var sadzirdēt kā lēni krīt pārslas, bet apkārtnes pakalnos un mežos skan ziemas sporta cienītāju sajūsmas saucieni. Aktīvās atpūtas baudītāji  aicināti doties uz garākajām kalnu slēpošanas trasēm Latvijā un starptautiski atzīto Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas trasi.

Cēsīs ikviens ziemas vakars kļūst par garšas un sajūtu svētkiem. Restorānos un kafejnīcās, kuros, mirdzot sveču liesmām un laipniem smaidiem, uz brīdi apstājas laiks, tiek klāti mielasti ar dabas veltēm. Burvīgs kanēļa aromāts vilina garāmgājējus sasildīt sniegpārslu klātos degunus, baudot gardu tasi karstās šokolādes.

Pilsētas viesus viesmīlīgi savās darbnīcās sagaida amata meistari un aicina pašiem izmēģināt kādu no senajām  prasmēm vai pagatavot dāvanas svētkiem, jo pie durvīm jau „klauvē” Ziemassvētki un Jaunais gads. Gada nogale Cēsīs raksturīga ar lustīgām aktivitātēm, tirdziņiem un sirsnīgiem koncertiem visā pilsētā, savu kulmināciju sasniedzot Vecgada vakarā ar svinībām un salūtu Vienības laukumā.

Pavasaris

Cēsis vilina skaisto ieraudzīt, dabu un sevi modināt!

Pavasarī Cēsīs kūst sniegs, un sīkas, čalojošas tērcītes tā vien mudina doties dabā un izbaudīt pirmo atmošanās prieku. Vēlāk Cēsu vecpilsētas ieliņās krāšņi uzzied ceriņi. Pilsētas iecienītākās atpūtas vietas – parki – iekrāsojas maigi zaļos toņos, un Gaujas krasti slīgst baltās ievziedu kupenās, kurās reibinoši dzied lakstīgalas.

Pavasarī vilināt vilina pārgājieni Cēsu pakalnos vai pa Gaujas senleju, skatienam paverot krāsainas smilšakmens klintis, kuras izveidojušas lielākas un mazākas alas. Laivotājiem Gaujas un Amatas mutuļojošo krāču pārvarēšana var izvērsties par neaizmirstamu piedzīvojumu, savukārt nesteidzīgi velobraucieni pa klusām meža takām, aizvedīs līdz vietām, kur nevar nokļūt ar auto. Tur daba atmodina visas maņas – staltas priedes mijas ar lapu kokiem, bet gaiss smaržo pēc saulē sasilušām sūnām un sveķiem.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top