Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
29°C
 

SākumsMāksla

Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Koncertzāle “Cēsis” darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.

Apmeklētāju rīcībā ir akustiskā Lielā zāle ar 800 skatītāju vietām, Kamerzāle, Ērģeļu zāle, Kino zāle un Izstāžu zāle. Ēkā darbojas restorāns un bārs.

Koncertzālē “Cēsis” norit aktīva kultūras dzīve – augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi. Ēkas infrastruktūra ir lieliski piemērota konferenču, semināru un saviesīgu pasākumu organizēšanai.

Raunas iela 12, Cēsis
www.cesukoncertzale.lv

 

Vairāk

INSIGNIA mākslas galerija

Koncertzāles “Cēsis” telpās darbojas INSIGNIA mākslas galerija, kurā pastāvīgi ir apskatāmas gan latviešu, gan ārzemju mākslinieku izstādes.

Apmeklētājiem ir iespēja izstādītos mākslas darbus iegādāties. Galeriju atbalsta auto ražotājs OPEL un tā autorizētais dīlercentrs Latvijā Auto Blitz.

Raunas iela 12, Cēsis
www.cesukoncertzale.lv

Vairāk

Cēsu Izstāžu nams

Izstāžu nams, kas iekārtots senā Cēsu pils muižas zirgu stallī-ratnīcā, lepojas ar izcilu akustiku un izteiksmīgām koka konstrukcijām.

Pārsteidzoši, ka telpās, kur agrāk klabēja zirgu pakavi un rībēja rati, tagad ir izcila vieta, kur baudīt vizuālās mākslas izstādes, nopietnās mūzikas koncertus un teātra izrādes. Izstāžu nams ir ieturēts vēlā klasicisma – ampīra brīvformās. Tumšās koka konstrukcijas izteiksmīgi kontrastē ar baltajām sienām izstāžu nama iekštelpās, kuras ir izcili piemērotas arī mūzikas koncertiem, jo tajās ir teicama akustika. Izstāžu namā vari baudīt gan mākslas darbus, gan pašas ēkas unikālo, senlaicīgo atmosfēru, kas bagātina sajūtas, ko šeit sniedz ikviena izstāde un koncerts.

Pils laukums 3, Cēsis
www.cesupils.lv

Vairāk

Tēlnieku Jansonu dzimtas mājas "Siļķes"

"Siļķes" - tēlnieku Jansonu dzimtas mājas jau divsimt gadu garumā (apkārtnes vēsture kopš 14.gs.). Vieta kur dzīvo un strādā tēlnieks Matiass Jansons (1973.). Šeit savus izcilos darbus"Siļķu" māju abās tēlniecības darbnīcās radījuši Matiasa vectēvs prof. Kārlis Jansons (1896.-1986.), kā arī vecāki Andrejs Jansons (1937.-2006.) un Maija Baltiņa (1941.-2016.).

Veidotās skulptūras apskatāmas arī daudzās Latvijas pilsētās un ārzemēs. Daudzu gadu garumā šeit norisinājās LMA Tēlniecības nodaļas vasaras prakses. Tēlniecības meistardarbnīcu, simpoziju un mākslas studiju vieta. Brīvdabas skulptūru dārzs. Apmeklējums iespējams tikai iepriekš piesakoties!

Dzirnavu iela 33, Cēsis

+371 29124876, +371 26498912

Vairāk

Pasaules latviešu mākslas centrs

Izveidots ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze.

Lielā Skolas iela 6, Cēsis
www.plmc.lv

Vairāk

Cēsu mākslas festivāls

Festivāla organizētāji vienmēr centušies piedāvāt mūzikas, kino, teātra un vizuālās mākslas pasākumu programmu, kas veicina mūsdienu kultūras veidošanas procesu izpratni.

Festivāls ir unikāls, pateicoties tā eksperimentālajiem virzieniem un pūliņiem, kas tiek pielikti, lai plašam skatītāju lokam piedāvātu lielisku un augstu atzinību ieguvušu mākslinieku radošās izpausmes. Šis festivāls ir mākslas svinēšana pilsētā vesela mēneša garumā, bet tā kulminācija tiek sasniegta brīvdabas operas priekšnesumos, kas norisinās Pils parkā. Pateicoties tā atpazīstamībai, festivālu apmeklē ne tikai latvieši, bet arī mākslas cienītāji no visas pasaules.
www.cesufestivals.lv

Vairāk

Koprades māja "Skola6"

Pagaidu improvizēta darba un pasākumu vieta. Šeit notiek audio un vizuālās mākslas pasākumi, radošās darbnīcas.

Koprades mājas Skola6 viena no pamatvērtībām ir cilvēki, kas tajā darbojas. Jo dažādāki esam, jo interesantāk kopā strādāt, lielāka iespēja rasties jaunām idejām un sadarbības projektiem.

Lielā Skolas iela 6, Cēsis
www.facebook.com/skola6cesis

 

Vairāk

Ruckas mākslas rezidenču centrs

Regulāri notiek izstādes, meistarklases, performances, dažādu nozaru (vizuālās komunikācijas, jauno arhitektu, filmu režisoru un kinematogrāfu, filozofu un antropologu) vasaras skolas un semināri.

Piebalgas iela 19, Cēsis
www.rucka.lv

 

Vairāk

Zinātnes, Mākslas un Gastronomijas Centrs “Brūzis”

Kopš 2013.gada brūža īpašnieks ir “Vides risinājumu institūts”. Tas iecerējis brūža kompleksā izveidot Zinātnes, mākslas un gastronomijas centru – platformu, kurā satikties zinātniekiem, māksliniekiem, pavāriem un citu nozaru speciālistiem un sadarbības rezultātā radīt jaunas pieejas vides problēmu risināšanā.

Vecā alus darītava (apskatāma no ārpuses), kas tiek saukta arī par Alus brūzi, celta 1878. gadā. Tās īpašnieks bija grāfs Emanuels Zīverss. 1922. gadā vairāki Cēsu uzņēmēji atpirkuši darītavu no Zīversu dzimtas, un  šajā laikā darītavā tiek ražots alus, vīns, sulas un minerālūdens. Vecais alus brūzis ir unikāls industriālais mantojums, kas iekļauts Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā.

Šobrīd Vecā alus darbnīca ir tapusi par mūsdienīgu izstāžu centru, kur katru gadu augustā Mākslas festivāla laikā ir apskatāmas dažādu veidu un stilu mākslas izstādes.

Kompleksā pieejami dažādi pasākumi: starptautiskā mākslas biennāle “Eiropas jaunrade”; RTU starptautiskā arhitektu skola; pop-up ēdinātava “Brūža būvlaukums”; Zinātnieku nakts 2016 svinības; Cēsu mākslas festivāls, gastronomijas performances u.c.

Lenču iela 9/11
www.videsinstituts.lv/lv/bruzis/par-bruzi

 

Vairāk

Ungurmuiža

Ungurmuižā par tradīciju kļuvuši dažādi kultūras pasākumi, ik gadus pulcējot vairāk nekā piecsimt skatītāju, kas parka gaisotnē zem klajas debess vēlas izbaudīt Latvijas operas zvaigžņu augstvērtīgo sniegumu.

Izstāžu zālē ir apskatāmas latviešu mākslinieku darbu izstādes, bet senais muižas parks ir iemīļota vieta dažādiem mākslas plenēriem.

“Ungurmuiža”, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads
www.ungurmuiza.lv

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top