Senatne mūsdienās


 

SākumsMāksla

Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Koncertzāle “Cēsis” darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.

Apmeklētāju rīcībā ir akustiskā Lielā zāle ar 800 skatītāju vietām, Kamerzāle, Ērģeļu zāle, Kino zāle un Izstāžu zāle. Ēkā darbojas restorāns un bārs.

Koncertzālē “Cēsis” norit aktīva kultūras dzīve – augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi. Ēkas infrastruktūra ir lieliski piemērota konferenču, semināru un saviesīgu pasākumu organizēšanai.

Raunas iela 12, Cēsis
www.cesukoncertzale.lv

 

Vairāk

Mākslas galerija koncertzālē "Cēsis"

Koncertzāles “Cēsis” telpās darbojas Mākslas galerija, kurā pastāvīgi ir apskatāmas gan latviešu, gan ārzemju mākslinieku izstādes.

Raunas iela 12, Cēsis
www.cesukoncertzale.lv 

Vairāk

Cēsu Izstāžu nams

Izstāžu nams, kas iekārtots senā Cēsu pils muižas zirgu stallī-ratnīcā, lepojas ar izcilu akustiku un izteiksmīgām koka konstrukcijām.

Pārsteidzoši, ka telpās, kur agrāk klabēja zirgu pakavi un rībēja rati, tagad ir izcila vieta, kur baudīt vizuālās mākslas izstādes, nopietnās mūzikas koncertus un teātra izrādes. Izstāžu nams ir ieturēts vēlā klasicisma – ampīra brīvformās. Tumšās koka konstrukcijas izteiksmīgi kontrastē ar baltajām sienām izstāžu nama iekštelpās, kuras ir izcili piemērotas arī mūzikas koncertiem, jo tajās ir teicama akustika. Izstāžu namā vari baudīt gan mākslas darbus, gan pašas ēkas unikālo, senlaicīgo atmosfēru, kas bagātina sajūtas, ko šeit sniedz ikviena izstāde un koncerts.

Pils laukums 3, Cēsis
www.cesupils.lv

Vairāk

Izstāžu zāle "MUSEUS"

Cēsu vecpilsētā ir iespējams iepazīt un iegādāties latgaļu meistardarbus izstāžu zālē “MUSEUS”.

Lai veicinātu latgaļu enerģētiski spēcīgās un dziļās kultūras un tās mantojuma iepazīšanu, izstāžu zāle “MUSEUS” ir radusi vietu latgaļu keramiķu, rotkaļu un gleznotāju darbiem Cēsīs. Apskatāmā ekspozīcija tiek mainīta reizi trīs mēnešos.

Izstāžu zāle ir apmeklējama no trešdienas līdz sestdienai laika posmā no 11.00-18.00.

Rīgas iela 22, Cēsis

www.facebook.com/museus.cesis 

 

Vairāk

Pasaules latviešu mākslas centrs

Izveidots ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze.

Lielā Skolas iela 6, Cēsis
www.plmc.lv

Vairāk

Cēsu mākslas festivāls

Festivāla organizētāji vienmēr centušies piedāvāt mūzikas, kino, teātra un vizuālās mākslas pasākumu programmu, kas veicina mūsdienu kultūras veidošanas procesu izpratni.

Festivāls ir unikāls, pateicoties tā eksperimentālajiem virzieniem un pūliņiem, kas tiek pielikti, lai plašam skatītāju lokam piedāvātu lielisku un augstu atzinību ieguvušu mākslinieku radošās izpausmes. Šis festivāls ir mākslas svinēšana pilsētā vesela mēneša garumā, bet tā kulminācija tiek sasniegta brīvdabas operas priekšnesumos, kas norisinās Pils parkā. Pateicoties tā atpazīstamībai, festivālu apmeklē ne tikai latvieši, bet arī mākslas cienītāji no visas pasaules.
www.cesufestivals.lv

Vairāk

Koprades māja "Skola6"

Radoša un aktīva vieta pašā Cēsu pilsētas centrā ar 230 gadu vēsturisku elpu.

SKOLA6 dizaina laboratorija ir koprades mājas iniciatīva ar mērķi atbalstīt produktu un pakalpojumu attīstību to dažādās stadijās. Tas ir pakalpojums visiem projektiem, kam ir saistība ar Cēsīm.

Tā ir noderīga jebkuram Cēsu iedzīvotājam, skolēnam vai idejai, kas saistīta ar Cēsīm.

Lielā Skolas iela 6, Cēsis
www.facebook.com/skola6cesis

 

Vairāk

Ruckas mākslas rezidenču centrs

Regulāri notiek izstādes, meistarklases, performances, dažādu nozaru (vizuālās komunikācijas, jauno arhitektu, filmu režisoru un kinematogrāfu, filozofu un antropologu) vasaras skolas un semināri.

Piebalgas iela 19, Cēsis
www.rucka.lv

 

Vairāk

Zinātnes, Mākslas un Gastronomijas Centrs “Brūzis”

Kopš 2013.gada brūža īpašnieks ir “Vides risinājumu institūts”. Tas iecerējis brūža kompleksā izveidot Zinātnes, mākslas un gastronomijas centru – platformu, kurā satikties zinātniekiem, māksliniekiem, pavāriem un citu nozaru speciālistiem un sadarbības rezultātā radīt jaunas pieejas vides problēmu risināšanā.

Vecā alus darītava (apskatāma no ārpuses), kas tiek saukta arī par Alus brūzi, celta 1878. gadā. Tās īpašnieks bija grāfs Emanuels Zīverss. 1922. gadā vairāki Cēsu uzņēmēji atpirkuši darītavu no Zīversu dzimtas, un šajā laikā darītavā tiek ražots alus, vīns, sulas un minerālūdens. Vecais alus brūzis ir unikāls industriālais mantojums, kas iekļauts Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā.

Šobrīd Vecā alus darbnīca ir tapusi par mūsdienīgu izstāžu centru, kur katru gadu augustā Mākslas festivāla laikā ir apskatāmas dažādu veidu un stilu mākslas izstādes.

Kompleksā pieejami dažādi pasākumi: starptautiskā mākslas biennāle “Eiropas jaunrade”; RTU starptautiskā arhitektu skola; pop-up ēdinātava “Brūža būvlaukums”; Zinātnieku nakts 2016 svinības; Cēsu mākslas festivāls, gastronomijas performances u.c.

Lenču iela 11, Cēsis

Vairāk par brūzi var uzzināt ŠEIT

Vairāk

Ungurmuiža

Ungurmuižā par tradīciju kļuvuši dažādi kultūras pasākumi, ik gadus pulcējot vairāk nekā piecsimt skatītāju, kas parka gaisotnē zem klajas debess vēlas izbaudīt Latvijas operas zvaigžņu augstvērtīgo sniegumu.

Izstāžu zālē ir apskatāmas latviešu mākslinieku darbu izstādes, bet senais muižas parks ir iemīļota vieta dažādiem mākslas plenēriem.

“Ungurmuiža”, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads
www.ungurmuiza.lv

Vairāk

Zeit mākslas telpa

Mākslas telpa atrodas Zeit industriālajās telpās, aptverot trīs atšķirīgu telpu kopumu.

Mākslas telpa ir aprīkota ar profesionālām iekaru un apgaismojuma sistēmām. Apmeklētājiem regulāri tiek piedāvātas apskatei laikmetīgas ekspozīcijas. Izstādes tiek mainītas ik pēc viena vai diviem mēnešiem. Mākslas telpā ar izstādēm ir piedalījušies gan Latvijā pazīstami, gan mazāk pazīstami mākslinieki, dodot iespēju arī jaunajiem māksliniekiem parādīt sevi.

Zeit radošais kvartāls ir kļuvis par progresīvu kultūras un mākslas vietu Vidzemē, kuru apmeklē viesi gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Gaujas iela 4, Līgatne

zeit.lv

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top