Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Septembrī Cēsu novadā notiks Mājas kafejnīcu dienas

24.03.2022

Septembrī Cēsu novadā notiks Mājas kafejnīcu dienas

Septembrī Cēsu novadā gaidāms viens no gardākajiem sezonas notikumiem – Mājas kafejnīcu dienas. Trīs septembra nedēļas nogalēs varēs izgaršot kultūrvēsturisko Cēsu apkārtni, iepazīt neatkārtojamās Skujenes un Piebalgas garšas un doties kulinārā ceļojumā Līgatnes un Straupes pusē. Visā Cēsu novadā ar gardām maltītēm cienās vairāk kā 30 māju kafejnīcu saimnieki.

Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas notiks:
03.-04.09. Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Skujenes pusē
10.-11.09. Straupes un Līgatnes pusē
17.-18.09. Cēsīs un apkārtnē (Priekuļi, Amata un Pārgauja)

PIEBALGAS UN SKUJENES MĀJAS KAFEJNĪCU ĒDIENKARTES
LĪGATNES UN STRAUPES MĀJAS KAFEJNĪCU ĒDIENKARTES
CĒSU UN APKĀRTNES MĀJAS KAFEJNĪCU ĒDIENKARTES

Viesmīlīgie un sirsnīgie Cēsu novada saimnieki un saimnieces galdā cels mājās gatavotu maltīti un būs sarūpējuši arī vairākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Aromātiska kafija ar mājās gatavotu kūku, ugunskurā cepti kartupeļi ar zaļumu sviestu, karsti kūpoša ābolmaize, smeķīga žāvētas gaļas zupa ar krējumu un plānās pankūkas ar mājās gatavotu ķiršu ievārījumu, kā arī dažādi dārza gardumi un atspirdzinoši dzērieni ir tikai daži no gardumiem ar kuriem pārsteigt un cienāt gatavojas čaklie māju kafejnīcu saimnieki.

Ar pārējām mājas kafejnīcām un ēdienkartēm drīzumā varēs iepazīties Cēsu Tūrisma informācijas centra mājas lapā www.visit.cesis.lv un sociālajos tīklos.

Mājas kafejnīcu dienās ikvienam ir ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu. Akcijas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019.gadā. Akciju organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top