Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
30°C
 

SākumsZiņas Latvija un Igaunija kopīgi atzīmē Eiropas sadarbības dienu un kultūras mantojuma gadu

07.09.2018

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma kopā ar Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu 2018. gada 15. septembrī atzīmēs Eiropas sadarbības dienu. Tās ietvaros Cēsīs interesentiem tiks prezentētas viduslaiku tematiskais tūrisma piedāvājums un projekta “HANSA” ietvaros realizētās aktivitātes.

Lai atzīmētu sadarbības nozīmīgumu, katru gadu septembrī tiek svinēta Eiropas sadarbības diena. Eiropas Savienībā vairāk kā 100 programmās tiek īstenoti dažādi projekti, kuru pamatā ir sadarbība pāri robežām ar mērķi attīstīt reģionus tādās jomās kā vide, sociāli iekļaujošu kopienu stiprināšana, transports, uzņēmējdarbība, u.c.  Turklāt, šajā gadā tiek atzīmēts arī Eiropas kultūras mantojuma gads, kad ikvienam ir iespēja piedalīties un izbaudīt līdz šim nepieredzētus pasākumus, kas veltīti Eiropas bagātīgajam un daudzveidīgajam kultūras mantojumam.

Abas pārrobežu programmas piedāvā iepazīt bagāto kultūras un dabas mantojumu Latvijā un Igaunijā, aicinot piedalīties neaizmirstamā ceļojumā pa kultūrvēsturiskā mantojuma vietām. Kopā  izstrādāti četri ceļojuma maršruti, no kuriem divi sāksies Latvijā – “Hanzas maršruts” Rīgā un “Industriālais maršruts” Alūksnē, un abos ir iekļauti kultūrvēsturisku objektu, tādu kā Gulbenes Depo un Cēsu pils, apmeklējumi gidu vadībā.

Savukārt abi pārējie maršruti sāksies Igaunijā – “Piekrastes maršruts” Pērnavā un “Zaļais maršruts” Tartu. Abos maršrutos iekļauti nelieli pārgājieni pa nesen izveidotiem jauniem tūrisma maršrutiem – Piekrastes pārgājienu maršrutu un Zaļo dzelzceļu maršrutu.

Visi četri maršruti satiksies Sangastes pilī, Igaunijā, kur notiks ceļojuma noslēguma svinības. Visu maršrutu dalībniekiem būs iespēja dzirdēt un redzēt Līvu folkgrupu “Kāndla”, Suitu vīru dūdu grupu “Suitu dūdenieki”, Setu lēlo kori “Helmekaala” un Kihnu sieviešu deju grupu “Pitsid paistavad”, kuri priecēs ar savām tradicionālajām dziesmām un pat aicinās izmēģināt deju soli. Abu valstu simtgades svinību kūka un kopīga Eiropas sadarbības dienas mozaīkas izveide noslēgs šīs svinības.

Informācija par pasākumu pieejama šeit: https://estlat.eu/en/events/heritage-road-trip.html un

Papildu informācija par Igaunijas-Latvijas programmas kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma projektiem: https://estlat.eu/en/estlat-results

Informācija par Eiropas sadarbības dienu 2018: www.ecday.eu

Kontakti:

Ilze Legzdiņa, ilze.legzdina@varam.gov.lv, tālr.29142318 (Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas kontaktpunkta pārstāvis Latvijā)

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top