Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Lāčplēša dienas notikumi Cēsīs

07.11.2022

Lāčplēša dienas notikumi Cēsīs

Cēsis aicina piedzīvot īpašu noskaņu Lāčplēšu dienā, dodoties lāpu gājienā un piedaloties tradicionālajā pasākumā "Latvija esam mēs paši", kurā ar svecītēm tiks izveidota mirdzoša Latvijas kartes kontūra.

Lāčplēšu dienas pasākumi Cēsīs sāksies ar tumsas iestāšanos. Plkst.17.30 notiks svinīgais brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa.

Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā. Plkst.18.00 Lejas kapos notiks aizlūgums par Brīvības cīņās kritušajiem.

Plkst.18.30 Cēsu Pils parkā sāksies Lāčplēša dienai veltītais pasākums “Latvija esam mēs paši”, ko organizē Renārs Sproģis un biedrība “Live Latvija” sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību. Ikviens tiek aicināts iedegt savu sveci Latvijas kontūrā, pieminot un godinot Latvijas Neatkarības cīņu dalībniekus. Šogad uz senajiem pils mūriem tiks demonstrēts jauns multimediāls priekšnesums “Lāčplēša gars”, kura autors un režisors ir mākslinieks Māris Kalve.

Šogad aicinām pasākuma dalībniekus padomāt arī par vides jautājumiem un izvēlēties sveces pašu gatavotos vai iegādātos stikla traukos.

Satiksmes ierobežojumu karte redzama ŠEIT

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top