Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētVēstureVienības laukums

Vienības laukums

Vienības laukums ir jaunākais no pilsētas laukumiem, kas sava plašuma un daudzo pienākošo ielu dēļ  kļuvis par nozīmīgu pilsētas sastāvdaļu.

Pirmo reizi pilsētas plānos laukums pamanāms 20. gs. sākumā, kad tas tika nosaukts par Konventa laukumu. Par Vienības laukumu to pārdēvēja 1925. gadā, kad tika uzcelts Uzvaras piemineklis par godu Latvijas Brīvības cīņās kritušo Latvijas un Igaunijas karavīru piemiņai.  Padomju režīma laikā 1951. gadā  piemineklis kādā marta naktī tika uzspridzināts, un tā vietā tika uzstādīts V.I.Ļeņina tēls. To 1990. gadā demontēja, lai 1998.gada novembrī vecajā vietā atgrieztos Uzvaras piemineklis. Tā pamatideja: cīņu liesmās aust brīvības saule, obeliska pamatu grezno bronzā veidots uzraksts:  “No zobena saule leca”.

Ikdienā laukums ir atvēlēts transporta satiksmei. Tam piekļaujas viesnīca, kafejnīcas, veikali, bankas, tiesas nams un citas cēsnieku ikdienas dzīvei nozīmīgas ēkas.  Īpašos gadījumos cēsnieki to izmanto dažādiem pasākumiem - šeit notiek pilsētas svētki, Jaunā gada svinības ar pilsētas mēra uzrunu īsi pirms pusnakts, kā arī parādes un koncerti.

Foto no Cēsu TIC arhīvaCēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top