Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētVēstureCēsu pils parks

Cēsu pils parks

Pils parks ir Cēsu krāšņākais parks un iecienītākā atpūtas vieta gan vasarā, gan ziemā. Kā vietējiem iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem ir iespēja vērot baltos gulbjus un pabarot pīles.

Parka aizsākums meklējams 1812. gadā, kad Zīversu ģimene sāka veidot parku atbilstoši tā laika modē nākušajiem ainavu parkiem kā ģimenes atpūtas vietu ar promenādēm.  Parkā iekļāva Riekstu kalnu, bet līdzās esošās pilsdrupas un to spoguļattēls dīķī radīja nepieciešamo romantisko noskaņojumu. Parks atrodas 22 m zemāk par Jaunās pils laukumu, tādēļ no laukuma puses apmeklētājus parkā ieved varenas šūnakmens kāpnes, kuras rotā tematiskas bērnu figūras. Kāpņu vidusdaļā esošajā suvenīru kioskā mūsdienās vasarās darbojas brīvdabas kafejnīca, bet lielā estrāde tiek izmantota dažādiem kultūras pasākumiem.

Parka dominante ir dīķis, kurš izveidots apkārtnes reljefa zemākajā vietā. Dīķa centrā, kur jau agrāk bija strūklaka, 1961. gadā tika uzstādīta tēlnieka Andreja Jansona veidota skulptūra - strūklaka “Zvejnieks ar samu”.

Parka ainava ir īpaši skaista ziemā, kad ikviens ir aicināts pievienoties ziemas prieku baudītājiem, izmantot parka nogāzes, lai braukātos ar ragaviņām un slidotu Pils parka dīķī.

Foto no Cēsu TIC arhīva

Cēsu pils parks, Cēsu pilsēta, Cēsu novads, Latvija

www.cesupils.lv


Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top