Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētTOP objektiLīgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs

Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs

Jau 200 gadu Līgatnes vārds ir cieši saistīts ar papīrfabriku. Fabrika dibināta 1815. gadā un darbojās līdz 2014. gadam.  Uzplaukuma laikus fabrika piedzīvoja 19. gadsimta beigās. Līdz ar fabriku auga un attīstījās arī papīrfabrikas ciemats.

Lielais loks. Garums ap 4 km, pavadāmais laiks ap 1,5 stundām (Papīra ražošanas dzirnavas - Līgatnes papīrfabrika - Dzemdību nams - Amatu māja - Slimnīca - Kultūras nams - Anfabrikas klintis - Rīgas kalns - Lustūzis - Tūrisma informācijas centrs)

Izejot maršrutu redzēsiet vēsturisko koka un ķieģeļu apbūvi no 19.gs., smilšakmens iežus - Lustūzi un Anfabrikas klintis, zivju nārsta ceļu, kā arī alu pagrabus, kas veidoti smilšakmens iežos.

Mazais loks. Garums ap 1,5 km, pavadāmais laiks līdz 1 stundai (Papīra ražošanas dzirnavas - Lustūzis - Kultūras nams - Anfabrikas klints - Rīgas kalns - Tūrisma informācijas centrs)

Redzēsiet daļu no vēsturiskās koka un ķieģeļu apbūves no 19.gs., smilšakmens iežus - Lustūzi un Anfabrikas klintis, zivju nārsta ceļu, kā arī alu pagrabus, kas veidoti smilšakmens iežos.

Iespēja arī gida pavadībā, doties ekskursijā pa Līgatnes papīrfabrikas strādnieku ciematu, apskatīt dzīvojamās ēkas un publiskās iestādes - kultūras namu, dzemdību namu (tagadējo Pavāru māju), aptieku(tagad vīna veikaliņu), kā arī ielūkoties atjaunotajā papīrfabrikas strādnieku dzīvoklītī un  doties apskatīt smilšakmens atsegumos veidotās pagrabu alas.Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top