Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
12°C
 
×

SākumsKo redzētIzziņaTeatralizētās programmas Cēsu Viduslaiku pilī

Teatralizētās programmas Cēsu Viduslaiku pilī

Viduslaiku spēles

Piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos.

Programmas ilgums: 1,5 stunda

Kas dzīvoja Cēsu pilī?

Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Kā vadījuši dienas miera laikos un kara gadījumos senie pils iedzīvotāji? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un sniegs atbildes uz šiem jautājumiem. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos” un atklāsiet, kā pils iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā. Pils kambaros viesus sagaidīs menestrels ar brīnišķīgām lautas skaņām.

Programmas ilgums: 1,5 stunda

Gatavojies kaujai Cēsu pilī

Viduslaikos, lai uzvarētu kaujā, bruņiniekam bija jāattīsta savas kaujas prasmes regulāros treniņos. Piedāvājam arī jums iespēju izjust viduslaiku bruņniecības garu, piedaloties dažādās viduslaiku spēka un veiklības disciplīnās!

Pie Cēsu pils vārtiem jūs sagaidīs brālis – bruņinieks, kurš iepazīstinās ar dzīvi Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils zālē sastapsiet rakstvedi, kurš jums labprāt pievienosies viduslaiku kaujas treniņu laukumā. Brāļa bruņinieka uzdevums būs ierādīt un ļaut pašiem iemēģināt roku galvenajos spēka un veiklības pārbaudījumos: skriešanā ar kājnieku pīķi, trāpot ar tā smaili dzelzs gredzenā; iešanā ar koka kājām; šķēpa mešanā; distances veikšanā ar ieroču un bruņu svara ekvivalentiem; cīņā ar salmu maisiem uz līdzsvara baļķa. Pils rakstvedis, palīdzot brālim-bruņiniekam, iegrāmatos jūsu sasniegumus, lai rezultātā noskaidrotu veiklāko un spēcīgāko bruņinieku jūsu vidū.

Programmas ilgums: 1,5- 2 stundas

Viduslaiku kāzas

Ja vēlaties gūt ieskatu viduslaiku kāzu norisē, būsiet laipni gaidīti Livonijas ordeņa Cēsu pilī. Pils iemītnieki sagaidīs viesus pils dārzā. Jaunais pāris tiks pārbaudīts atbilstoši viduslaiku dzīves apstākļiem. Jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redzēs, kā viņa sieva tiks galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, ordeņa brālis jaunajam pārim izrādīs Cēsu pili, pavadot abus uz greznajām pils iekštelpām. Šeit pils kapelāns noturēs kāzu ceremoniju viduslaiku manierē un dos savu svētību jaunajam pārim, kopīgu dzīvi sākot.

Programmas ilgums: 1,5 stunda

Viduslaiku dzīres

Mēs aicinām jūs ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī. Jūs sagaidīs Pils pārvaldnieks - brālis Dītrihs un aicinās pie dzīru galda baudīt viduslaiku mielastu. Par jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji un muzikants. Pils pārvaldnieks viduslaiku spēlēs pārbaudīs jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, bet pils kalpotājas ierādīs skaistāko viduslaiku deju soļus.

Programmas ilgums: 2-2,5 stundas

Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga

Aicinām jūs piedalīties pieņemšanā pie slavenākā no Livonijas ordeņa mestriem - Voltera fon Pletenberga!

Pie pils vārtiem jūs sagaidīs mestra uzticības persona – pils rakstvedis. Viņš pastāstīs par Livonijas ordeņa un Cēsu pils vēsturi, kā arī sagatavos jūs turpmākajai vizītei pie mestra.

Pildot mestra pavēli, rakstvedis pārbaudīs jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, lai noskaidrotu, kurš no jums tiks izraudzīts par vasali. Kad jaunais vasaļa kandidāts būs atrasts, rakstvedis jūs aicinās uz pils pagalmu pie ordeņa brāļa mūka Vilhelma, kurš katram iedos vējlukturi, aizdegs sveces lukturos un pavadīs jūs uz pili. Uzkāpuši pa pils torņa vītņu kāpnēm, jūs nokļūsiet vienā no pils skaistākajām zālēm, kas ir mestra dzīvojamā un darba telpa. Šeit mestra Voltera fon Pletenberga vadībā notiks jaunā vasaļa inaugurācijas ceremonija, kurā viņš saņems lēņa grāmatu, kā vasaļa un seniora saistības apstiprinošu zīmi. Mestra uzdevumā jaunais vasalis aicinās visus uz pils kalpotāju sarūpētu bagātīgu mielastu.

Programmas ilgums: 2,5-3 stundas

Viesos pie grāfa Zīversa Cēsu pilsmuižā

Programmas ietvaros pats grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa sieva Helēna ar lepnumu iepazīstinās viesus ar savu muižu un tās vēsturi, ar savu dzimtu un dzimtas locekļu neparastajiem un ievērojamajiem likteņiem. Grāfiene Helēna dos iespēju viesiem ielūkoties pilsmuižas ēdamzālē un Kafijas istabā, Lielajā salonā, kur bieži skan mūzika un norisinās krāšņākās balles, kā arī paša grāfa kabinetā. Savukārt grāfs nelaidīs garām iespēju palielīties arī savu plaukstošo un moderno saimniecību. Pilsmuižas apskates laikā viesi tiks aicināti iemēģināt roku 19.gadsimtā ļoti iecienītajā grācijas spēlē.

Programmas ilgums: 1,5 stundas

Foto no Cēsu TIC arhīva

Cēsu Viduslaiku Pils, Pils laukums 9, Cēsis, Latvija

+371 26339342 (Ieva)

www.cesupils.lv


Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top