Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo darītAktīvā atpūtaPārgājieniSēņu Vērošana Gaujas Nacionālajā parkā

Sēņu Vērošana Gaujas Nacionālajā parkā

Latvijā ir sastopams vairāk nekā 4000 dažādu sēņu sugu. Sēnes ir neparasti organismi, kas apvieno īpašības, kas tos padara līdzīgus gan augiem, gan dzīvniekiem. Ne velti tās iedala atsevišķā sēņu valstī. Sēnēm piemīt liela krāsu un formu daudzveidība, tādēļ tās ir interesants dabas vērošanas objekts. Gaujas Nacionālajā parkā ir novērojama liela biotopu daudzveidība – sausie un mitrie, kā arī nogāžu meži, dižkoki, veci un satrupējuši koki, kritalas, sausokņi, bijušo muižu parki u.c., kas kopumā rada bagātīgu sēņu dzīvotņu daudzveidību. Piemērotā laikā un vietā redzēto sugu un formu skaits būs iespaidīgs! Pilnvērtīgai sēņu iepazīšanai nepieciešamas zinošs gids!

Sēņu vērošanas maršruti ir galvenokārt īsi – dažu kilometru (1-4 km) rādiusā ap autostāvvietā atstāto transporta līdzekli vai tuvākās autobusa pieturas / dzelzceļa stacijas apkaimē.

Maršruta ilgums atkarīgs no vērotāju interesēm, sēņu esamības, gida klātbūtnes (vai bez gida), vienā vietā pavadītā laika. Parasti viena līdz dažas stundas.

Maršruta karte apskatāma ŠEIT.

Ungurmuiža, Auciems, Raiskuma pagastsCēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top