Senatne mūsdienās


 
×

Kvēpenes dabas taka

Ja vēlies aizbēgt no pilsētas burzmas un izbaudīt lauku mieru rokas stiepiena attālumā no pilsētas, mūsu piedāvātie maršruti būs tam lieliski piemēroti. Pārgājienam ir divi posmi: mazais loks (11 km) rāmai pastaigai mežā un lielais loks (21 km) piedzīvojumu meklētājiem. Abi maršruti ir apļveida, kas nozīmē, ka gājiena beigās atgriezīsies vietā, kur uzsāki pārgājienu 

Mazais loks: 11 km
Grūtības pakāpe:
viegla

Lielais loks: 22 km
Grūtības pakāpe:
vidēja

Taka nav piemērota iešanai ar bērnu ratiņiem.

 

11 km loks sākas stāvlaukumā pie Raiskuma kapličas, kas celta ap 1880. gadu, un ved pa meža stigām. Ja sekosi maršrutam kartē, pamanīsi, ka pie barjeras maršruts vedīs nevis pa lielo ceļu, bet nogriezīsies pa mazāku stigu, ļaujot ilgāk izbaudīt pastaigu mežā. Taka aizved līdz Kvēpenes alai un svētavotam, kas iztek no iespaidīga augstuma smilšakmens atseguma. Paņem līdzi kabatas bateriju, lai vari labāk izpētīt alas labirintus! 

Tālāk maršruts ved pāri Kvēpenes pilskalnam, nonākot pie iespaidīgā Kvēpenes dižozola - aptuveni 500 gadus veca koka, kura zīmējums savulaik bija attēlots uz piecu latu banknotes. Tā kā ozols atrodas privātā terotorijā, aicinām ievērot norobežojumus un piknikam izvēlēties gabaliņu tālāk esošo labiekārtoto atpūtas vietu pie Gaujas.  

Bijušā Kvēpenes mežsarga mājā šobrīd saimnieko Anete, kura piedāvā meditatīvas pastaigas ar zirgiem (ja vēlies izdzīvot šo unikālo pieredzi, piesakies, zvanot pa tālruni: 26404291). Ņem vērā, ka teritorijā pastaigājas Aļaskas malamuts. 

Turpat netālu atrodas Rūsiņa kalns, no kura paveras burvīgs skats uz apkārtējo teritoriju. Tur ir soliņš, kur atvilkt elpu, savukārt lejā pie Gaujas atrodama piknika vieta un labierīcības. 

Pēc atpūtas pie upes, ceļš vedīs atpakaļ pa meža stigām, līdz nonāks atpakaļ pie sākuma punkta - Raiskuma kapiem. 

GPX fails

Lasi ŠEIT, kas ir GPX fails un kā to lietot.

 

21 km loka maršruts sākas tāpat, 11 km loks, dodoties mežos uz Kvēpenes pilskalnu. Bet, iznākot ārā no meža, nedodies atpakaļ uz mašīnu, bet gan apkārt Raiskuma un Auciema ezeriem. Ceļā varēsi novērtēt vietējo arhitektūru, aplūkojot Auciema muižu un Raiskuma muižas pili. Tāpat var izjust pagātnes dvašu, aplūkojot autentiskus piena steķus un aizgājušā laika liecinieces sveķu priedes. 

GPX fails

Lasi ŠEIT, kas ir GPX fails un kā to lietot.

 

Ko redzēt apkārtnē?  Ja rodas vēlme atvilkt elpu, to var izdarīt labumu darītavā “Raiskumietis”, kurā iespējams pieteikties ekskursijai un izbaudīt Raiskuma garšu, degustējot kūpinājumus un alu. Pirms ierašanās noteikti jāpiesaka apmeklējums, zvanot Uldim pa telefonu 20370370. 

Nonākot šajā pusē, iejūties filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” varoņu lomās, apmeklējot Raiskuma pagasta “Biekas” – vietu, kur uzņemta šī Latvijas kultūras kanonā iekļautā filma. Saimniece Maija būs priecīga, ja iepriekš pieteiksies, zvanot pa tālruni 27828862.  

GPS 57.3055, 25.1653Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top