Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
28°C
 

SākumsZiņas Klāt sniegotas brīvdienas!

29.01.2021

Klāt sniegotas brīvdienas!

Atkal tuvojas sniegota nedēļas nogale! Cēsīs dzīvo īstā ziemas pasakā – pilsētas parkus un ielas rotā pūkaina sniega. Bet vakara stundās vecpilsēta vēl mirdz lampiņu gaismās.

Ziemas priekus var baudīt  slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”. Slēpotājiem ir sagatavoti divi slēpošanas apļi - 2,5 km gara dabīgā sniega trase un 1 km gara mākslīgā sniega trase. Savukārt mazākie centra apmeklētāji ziemas priekus var sajust, ar ragavām braucot pa kalniņu. Darbojas arī slēpošanas kalni “Žagarkalns” un “Ozolkalns”, kur apmeklētāji var izmantot vairākas nobraucienu trases. Pirms baudīt aktīvo atpūtu, aicinām pārliecināties par slēpošanas kalnu noslodzi pie pakalpojumu sniedzējiem.

Sameklē savu ziemas pasaku valstību un dodies ziemas pastaigā Cīrulīšu dabas takās. Pagājušajā nedēļā dabas takā ir manīts zivju dzenītis. Tas ir lielisks dabas novērojums, jo putna klātbūtne norāda uz dabas takas tīro un ekoloģisko vidi. Cēsu tuvumā atrodas vairāki smilšakmens atsegumi un alas – Zvārtes iezis, Raunas Staburags un Kalējala. Bagātīgāku dabas objektu klāstu aicinām meklēt https://turisms.cesis.lv/ko-redzet/dabas-objekti/

Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis ziemas valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts. Nelielo dabas parku rotā skulptūras, labiekārtotas taciņas un tiltiņi.

Atpūtu svaigā gaisā var baudīt kamieļu parkā “Rakši”. Izmanto iespēju doties ģimenes pastaigā, lai 7 hektāru plašajā teritorijā pabarotu parka dzīvniekus. Parkā mīt vairāk kā 100 dzīvnieki, kurus var gan aplūkot, gan kopā ar tiem nofotografēties.

Baudot atpūtu, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top