Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
3°C
 

SākumsZiņas Klases jautrība sākas Cēsīs!

10.09.2020

Klases jautrība sākas Cēsīs!

Priecīgs satraukums pēc vasaras brīvlaika, satiekot klases biedrus! Uz pozitīvas nots iesākts jaunais mācību gads, jāturpina lieliskā klases ekskursijā. Gūsti neaizmirstamus iespaidus Cēsīs! Piedāvājums skolēnu grupām un klasēm vienas dienas ekskursijai Cēsīs. Lai pavadītu rudeni jautri, gūstot jaunus iespaidus un zināšanas, izstrādāti trīs ekskursiju piedāvājumi.

IZZINOŠĀ EKSKURSIJA

Multimediāla izstāde “Cēsu pils stāsts” 
Cēsu viduslaiku pils aicina iepazīt tās vēsturi multimediālā stāstā “Cēsu pils stāsts”. Izstāde ļauj izdzīvot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūst seno laiku atmosfēru. Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā.

Izstāde apskatāma līdz oktobrim, Pils laukumā 9, Cēsīs. Vienlaicīgi izstādē var uzturēties 30 cilvēki.

Apmeklējuma laiku vēlams pieteikt, zvanot uz tālruni 64121815, vai rakstot uz e-pastu pils@cesis.lv Darba laiks: P.-Pk., Sv. no plkst. 10:00 – 18.00, Se. no pkst.10.00-20.00. Ieejas maksa 3.00 EUR.

Zinātkāres centra “ZINOO” apmeklējums
Vieta, kur interaktīvā veidā varat apmierināt tik dabisko zinātkāri pašam par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Apmeklējuma laikā izbaudīsiet gravitāciju šūpolēs, izpratīsiet berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, būvēsiet un vadīsiet robotus, redzēsiet zibeni un piedalīsieties vēl daudz dažādās izzinoši interaktīvās aktivitātēs.

Apmeklējuma maksa ZINOO centrā ir 5,00€ un papildus tiek piedāvātas 10 dažādas nodarbības, kuru cena, atkarībā no izvēlētās tēmas, ir 1,50€ vai 2,00€, savukārt skolotājam ZINOO apmeklējums ir bez maksas. Grupas minimālais apmeklētāju skaits ir 15 cilvēki. Apmeklējumam var pieteikties zvanot +371 25400228 vai rakstot cesis@zinoo.lv .

Pusdienu pauze
Enerģiju tālākās dienas aktivitātēm gūstiet, pusdienojot ēdnīcā “Solo” vai “Cata”, kur, iepriekš piesakot grupas pusdienas, tiks sagatavots īpašs piedāvājums skolēniem +371 29113954 (CATA), +371 26670033 (SOLO) *.

Darbošanās meistarklasē, radot veselīgus našķus ģimenes uzņēmumā “Labas saknes”
Pašu rokām un spēkiem radīts veselīgs našķis būs lieliska piemiņa, ko atvest mājās no kopīgās ekskursijas. Kopā ar klasi viesojies ģimenes uzņēmumā “Labas saknes”, lai meistardarbnīcā pagatavotu konfektes no žāvētiem augļiem un sēkliņām. Tās dekorēt varēsi pēc savām vēlmēm un izdomas - aveņu, zemeņu, piparmētru, nātru u.c. miltos.

Ciemošanās maksa vienam cilvēkam ir 5 €, maksimālais grupas dalībnieku skaits ir 10 cilvēki. Nodarbības aptuvenais ilgums 1,5 h. Pieteikšanās meistarklasei, zvanot +371 26568037 vai rakstot info@labassaknes.lv .

Ekskursijas aptuvenais ilgums ir 5 stundas, aptuvenā piedāvājuma cena - skolēniem 14€ ; skolotājam – 8 €.


RADOŠĀ EKSKURSIJA

Pastaiga Cīrulīšu dabas takās
Neatkārtojamus iespaidus sniegs Gaujas senlejas dārgumi. Pirmatnīgo dabas skaistumu var vērot Cīrulīšu dabas takās. Erudīcijas uzdevums vērīgākajiem ekskursijas dalībniekiem – vai spēsiet pamanīt Draudzības kokus? Egle un priede, skuju koki, kurs blakus augam dabā ieraudzīt nemaz nenākas tik bieži.


Radošās nodarbības “Laureta” sveču darbnīcā  
Radi pats savu gaismas nesēju -  sveci! Darbojoties nodarbībā, varēsi arī uzzināt, kā  sveci izliet arī mājas apstākļos.

Maksimālais grupas lielums ir 10 dalībnieki. Dalības maksa -  3,50 eiro. Meistarklasei var pieteikties, zvanot +371  29277504, vai rakstot  info@lauretacandles.com.

Pusdienu pauze
Iepazīstiet “Studio Pizza” patīkamo atmosfēru (+371 20606000) vai baudiet gardus kebabus Vecpilsētas kebabnīcā (+371 20237139)*.

Izzini koncertzāles “Cēsis” noslēpumus 
Vai esi kādreiz prātojis, kas notiek koncerta aizkulisēs? Kādi mehanismi slēpjas zem skatuves un, vai koncertzālei ir pašai savs spoks? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, radīsi dodoties ekskursijā zinoša gida pavadībā.

Ekskursijām var pieteikties katru darba dienu pa tālruni 64119921 vai rakstot uz e-pastu info@cesukoncertzale.lv. Lūdzam pieteikties laicīgi – vismaz 1 dienu pirms plānotās ekskursijas. Koncertzāles apmeklējuma ilgums 1h. Ekskursijas noris grupās, sākot no 10 cilvēkiem. Cena pieaugušajiem 3 EUR, skolēniem 1,50 EUR.

Ekskursijas aptuvenais ilgums 5 stundas, aptuvenā piedāvājuma cena - skolēniem 5€; skolotājam 6,50 €.

 

PIEDZĪVOJUMU EKSKURSIJA
Uzzini, kas dzīvoja Cēsu pilī 
Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos”.

Programmas ilgums - 1,5 h, grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 7.50 EUR/pers., skolēniem, studentiem 6,00EUR/pers. Pieteikšanās programmai zvanot pa tālruni +371 26339342 vai rakstot ieva.kalnina@cesis.lv

Par vēl citiem Cēsu pils kompleksa piedāvājumiem skolēnu grupām uzzini – http://cesupils.lvKamieļu parks “Rakši”
Dalieties priekā ar skolas biedriem, apskatot kamieļus, lamas, alpakas un gvanako. Lēkājiet pa spilvenbatutu un baudiet daudz dažādas citas aktivitātes. Ar līdzi paņemtiem gardumiem, pusdienot varat turpat  piknika vietā vai kamieļu parka kafejnīcā “Camel Cafe”, kurā pieejamas dažādas uzkodas un dzērieni.

Piedzīvojumu parks “Supervāvere” 
Kopā ar skolas biedriem pārvariet 60 šķēršļus, atrodoties koku galotnēs, un vērojiet skaisto rudeni no augšas. Grupām no 10 cilvēkiem tiek piemērota 10% atlaide. Ieejas maksa skolēnam ir 6 eiro, skolotajiem bez maksas. Viesošano piedzīvojumu parkā ieteicams rezervēt iepriekš pa tālruni +371 28393410.

Ekskursijas aptuvenais ilgums 6 stundas, aptuvenā piedāvājuma cena - skolēniem 24€; skolotājam 19,50 €.

*pusdienas ieteicams iepriekš rezervēt, sazinoties ar ēdināšanas uzņēmumu.
** Sagatavotie piedāvājumi ir rekomendācija, kā pavadīt dienu Cēsīs. Tos iespējams savā starpā arī kombinēt.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top