Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Kino CĒSIS jūnijā piedāvā dāņu režisora Larsa fon Trīra filmu izlasi

25.05.2023

Kino CĒSIS jūnijā piedāvā dāņu režisora Larsa fon Trīra filmu izlasi

No 1. – 16. jūnijam Koncertzālē “Cēsis” esošais Kino CĒSIS piedāvā noskatīties dāņu režisora Larsa fon Trīra filmu izlasi, ko veidojusi kino teorētiķe Dita Rietuma. Kino gardēžiem būs iespēja noskatīties piecas filmas, kas atstājušas paliekošas pēdas Eiropas un pasaules kino vēsturē, un demonstrē izcilā režisora un talantīgā provokatora radošā rokraksta dažādas šķautnes.

"Izcilā dāņu režisora, kino valodas reformatora un provokatora Larsa fon Trīra karjeras spožums un posts ir visciešākajā veidā saistīts ar pasaules nozīmīgāko kinofestivālu – starptautisko Kannu kinofestivālu. Šis ir vienīgais pasaules kinofestivāls, kuram patiešām izdodas radīt režisorus – zvaigznes – un atklāt noteiktus, būtiskus kino virzienus. Larss fon Trīrs bija un arī ir 20.gs. izskaņas un 21.gs. sākuma nozīmīgākā Eiropas kino režijas parādība, režisors – zvaigzne, kura filmas regulāri tika izrādītas un arī apbalvotas Kannās. Maijā noslēgsies kārtējais, jau 76. Kannu kinofestivāls, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai vēlreiz un no jauna ielūkotos Larsa fon Trīra fenomenā, kuru palīdzēja radīt nozīmīgā kultūras institūcija – Francijā notiekošais festivāls,” par izlases ieceri saka Dita Rietuma.

Skatītāji, kas Kino CĒSIS jūnijā apmeklēs visas piecas Larsa fon Trīra filmas, saņems divas kino dāvanu kartes, ko izmantot citam kino  apmeklējumam. Lai tiktu pie šādas iespējas, pirms ieejas pēdējā seansā, 16. jūnijā, biļešu kontrolierim jāuzrāda visas Trīra filmu seansu ieejas biļetes.

"LARSS FON TRĪRS. Ditas Rietumas izlase":
1. jūnijs, ceturtdiena “Nozieguma elements” (Ditas Rietumas ievadvārdi);
9. jūnijs, piektdiena “Šķeļot viļņus”;
10. jūnijs, sestdiena “Dejotāja tumsā” (Ditas Rietumas ievadvārdi);
15. jūnijs, ceturtdiena “Dogvila” (Ditas Rietumas ievadvārdi);
16. jūnijs, piektdiena “Melanholija”.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un
internetā www.bilsesuparadize.lv.

Vairāk par filmām lasi ŠEIT.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top