Senatne mūsdienās


 

SākumsKāzasKāzu pieturvietas

Cēsu Pils komplekss

Foto ar romantiskajām pilsdrupām fonā, Kāzu šampanietis Cēsu Jaunajā pilī, Kāzu tradīcijas un ieražas Seno rotu kalvē, Kāzas viduslaiku stilā.
Pēc laulību ceremonijas Cēsu pils kompleksā iespējams pavadīt laiku gan kopā ar vedējiem, gan visiem kāzu viesiem, skaistā ainavā, baudot mierpilnus brīžus.

Kāzu šampanietis un foto ar romantiskajām pilsdrupām fonā

Pēc laulību ceremonijas baznīcā vai Dzimtsarakstu nodaļā jaunais pāris var doties uz Cēsu pili, kur pils dārzā romantiskā noskaņā ir iespējams baudīt pirmo šampanieša glāzi un iemūžināt skaisto notikumu kopā ar viesiem fotogrāfijās  ar majestātisko viduslaiku pili fonā.

Tālrunis:+371 27878549
Epasts: ieva.kleine@cesis.lv
www.cesupils.lv

Kāzu šampanietis un foto Cēsu Jaunajā pilī

No jaunās pils balkona paveras brīnišķīga ainava uz pils dārzu un tuvumā esošo vecpilsētu, šeit tiek piedāvāta iespēja bez steigas baudīt pirmo šampānieša glāzi divatā vai kopā ar sev tuviem cilvēkiem.
Tiem, kas vēlas Cēsis vērot no augšas un atspirdzināties Vidzemes siltajos vējos, ir iespēja to darīt Lademahera tornī.
Svelmainā vasaras dienā var atveldzēties Pils dārzā seno mūru aizsegā, baudot aukstu šampānieti un klusumu pirms jautrās vakara ballītes.

Cēsu Jaunā pils ar atjaunoto interjeru ir brīnišķīgs fons skaitām kāzu fotogrāfijām.

Tālrunis:+371 27878549
Epasts: ieva.kleine@cesis.lv
www.cesupils.lv

Kāzas viduslaiku stilā

Viduslaiku kāzu tradīciju programmas laikā jaunais pāris tiek pārbaudīts atbilstoši viduslaiku dzīves apstākļiem. Jaunā sieva var pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redz, kā viņa sieva tiek galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, ordeņa brālis jaunajam pārim izrāda Cēsu pili, pavadot abus uz greznajām pils iekštelpām, kur pils kapelāns notur kāzu ceremoniju viduslaiku manierē un dod savu svētību jaunajam pārim, kopīgu dzīvi sākot.

Tālrunis: +371 26339342
E-pasts: ieva.kalnina@cesis.lv

Vairāk

Cēsu Pils parks

Pils parkā, par kura izveidošanu parūpējies grāfs Zīverss jau pirms vairāk kā 170 gadiem, jaunais pāris kopā ar viesiem var baudīt romantisku pastaigu.

Ir iespēja atpūsties kādā no parka lapenēm vai fotografēties ar majestātiskajām pilsdrupām fonā.

www.cesupils.lv

Vairāk

Maija parks

Cēsu skaistākais parks kā gleznaina miera oāze pilsētas centrā. To raksturo melno gulbju pāris no Lisabonas, strūklakas dīķa vidū.

Te ir arī neliela brīvdabas skatuve, regulāri veidoti parka apstādījumi un ziedošs rožu dārzs. Krāšņs fons atpūtai un kāzu fotogrāfijām.

Vairāk

Svētavots

Lai svarīgo dzīves mirkli padarītu vēl īpašāku, jaunlaulātie tiek aicināti doties simboliskā kāzu ceļojumā uz Svētavota dabas parku. Te romantiskā gaisotnē varēs uzklausīt noslēpumiem apvīto Svētavota leģendu, kā arī būs unikāla iespēja izpildīt senu rituālu, kas vēl vairāk satuvinās jauno vīru un sievu.

Atpūtas iela 12, Cēsis, LV-4101
Tālrunis 29460660
E-pasts: svetavots@svetavots.lv
www.svetavots.lv

Vairāk

Papīra un kokvilnas kāzas

Kāzu jubileja katram pārim ir īpaši svētki. Pavadītais laiks papīrlietu darbnīcā “Cits papīrs”, veidojot savu personalizēto un unikālo papīru, ilgi paliks atmiņā.

Piedāvājam, izmantojot dažādus seno laiku smelšanas paņēmienus apvienojumā ar Jūsu eksperimentiem, iegūt papīru no otrreizēji pārstrādāta papīra vai, atbilstoši kāzu jubilejas tēmai, no pārstrādāta kokvilnas materiāla.

Process ir interesants un aizraujošs!

Darbošanās ilgums – 45 min.

Izgatavotos, nožuvušos papīrus nosūtām uz norādīto adresi, izmantojot pasta vai pakomāta pakalpojumus ar maksu 3,50 eiro.

Tālr.: +371 26300886

Adrese: Pilsoņu iela 5A, Līgatne

Vairāk

Atpūtas komplekss ‘’Rakši’’

Rakši piedāvā izbaudīt Gaujas Nacionālā parka teritorijas krāšņumu kamieļu, lamu, alpaku un gvanako sabiedrībā.

Lai kāzu dienu padarītu vēl interesantāku, atpūtas komplekss „Rakši” jaunlaulātajiem piedāvā:
• izbraucienu svinīgā pajūgā, ko velk lamas,
• laimes liešanu kalēja darbnīcā,
• izjādi ar kamieli, kas īpaši skaisti izskatās kāzu foto,
• Rakšu ZOO apskati.

www.kamieli.lv

Vairāk

Āraišu vējdzirnavas

Jaunais pāris ar vedējiem un ar viesiem var apmeklēt dzirnavas pēc laulību ceremonijas, lai jautrā gaisotnē samaltu graudus savam pirmajam kopīgajam maizes kukulītim vai pankūku miltiem, ar ko otrā dienā pacienāt viesus.

Būs ne tikai jāpastrādā maltuvē, bet jāveic arī citi atjautīgi uzdevumi, kas saistīti ar maizes tapšanu. Kopā ar dzirnavu saimnieci varēs doties ceļojumā pie stārķu pāra, dziedāt un vizināties svētku pajūgā.

Jaunums – svinību terase Jūsu svētkiem! Ja vēlies svinēt savus svētkus brīvā dabā, dzirnavu pakājē, tad piedāvājam izīrēt terasi Jūsu svētkiem. Terases ietilpība – līdz 70 cilvēkiem.

Katru gadu vairāki pāri, kuri izvēlējušies precēties Cēsu novadā, Āraišu vējdzirnavas izvēlas kā ceremonijas vietu. Skaistais skats no dzirnavu
augstienes un blakus ligzdojošā stārķu ģimene liek aizrauties elpai! Piedāvājam svētku noformējumu, floristiku un dekorēšanu ceremonijas vai svinību vietai.

Āraiši, Drabešu pagasts, Amatas novads
Tālrunis:+371 29238208
E-pasts: vineta.cipe@inbox.lv

Vairāk

Āraišu arheoloģiskais muzejparks

Kāzu programma „Vedības Āraišos” - latviešu senči gadsimtiem ilgi ir kopuši kāzu tradīcijas, tās ir bijušas ar noteiktu mērķi un uzdevumiem, lai pāra kopdzīve nestu auglību, saticību un laimi.

Jaunlaulātajiem programmas laikā ir jāveic dažādi pārbaudījumi un uzdevumi: vienam otru iepērt, nomazgāt, izdancināt un ziedot Āraišu ezeram un ugunij, kā arī jāuzklausa labo vārdu veltījumus, kopdzīvi uzsākot.

Āraiši, Drabešu pagasts, Amatas novads
Tālrunis 64107080
E-pasts: araisi@history-museum.lv
http://araisuezerpils.wordpress.com/

 

Vairāk

Skaistuma pietura

„Skaistuma pietura” ir vieta iedvesmai, atpūtai un priekam. Lieliski piemērota kāzu dienas pieturvietai – lai baudītu maltīti, fotografētos, radītu sev ko īpašu vai vienkārši aptvertu skaistās dienas notikumus.

Tā ir stiklota studija meža ielokā, netālu no gleznainā Kāzu (jeb Kazu) ieža.
Sezona: maijs – oktobris.

„Noras”, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads
Tālrunis 29375715
E-pasts: araisi@history-museum.lv
www.skaistumapietura.lv

Vairāk

Z/S Sandas

Lai kāzu dienu padarītu īpaši neaizmirstamu, z/s SANDAS zirgi ir gatavi piedalīties foto sesijās kopā ar jaunlaulātajiem.

“Jaunstilbi”, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads
Tālrunis 29423270
E-pasts: leldepole@inbox.lv

Vairāk

Ungurmuiža

Ungurmuiža - muiža zem ozoliem. Tā atrodas īpašā vietā, kur senatnes auras apvītās koka ēkas, liepas un milzu ozoli stāsta mīlestības stāstus gadsimtu garumā.

Solījumi, vēstules, labi vēlējumi un cerības… Muižas senajā parkā var atrast vietu jaunā pāra „īpašās lādes” vai vēstījuma noglabāšanai, lai pēc laika šeit atkal atgrieztos. Savukārt muižas parks būs neatkārtojams dabas fotosalons!

Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads
Tālrunis 22007332
E-pasts: info@ungurmuiza.lv
www.ungurmuiza.lv

Vairāk

Zvārtes iezis

Zvārtes iezis ir viens no vispopulārākajiem un ainaviskākajiem sārtajiem devona smilšakmens atsegumiem, kas atrodas Amatas upes krastā, mežu un pļavu ielokā.

Iezis un tā apkārtne sniegs iespēju jaunajam pārim atpūsties un iebaudīt cienastu kopā ar viesiem. Šeit ir autostāvlaukums un labiekārtotas piknika vietas. Ir iespējams pa kāpnēm uzkāpt ieža virsotnē, no kurienes paveras izcils skats uz tuvējo ainavu.

Drabešu pagasts, Amatas novads

Vairāk

Saules parks

Saules parks un tajā izveidotais saules pulkstenis simbolizē tiekšanos pēc gaismas, siltuma, izaugsmes un labklājības, savukārt laiks ar savu mūžīgo ritumu secīgi sakārto notikumus, nosakot to nozīmību.

Parkā izveidota veselības taka, kura klāta ar segumu no dažādiem materiāliem, kas liek staigātājam izbaudīt dabas veselīgo pieskārienu. Jaunajam pārim kāzu dienā pastaiga ar basām kājām būs kā relaksācija un pamats turpmākai veselīgai dzīvei.

Priekuļi, Priekuļu novads

Vairāk

Atpūtas māja “Čiekurs”

Atpūtas māja “Čiekurs” atrodas 3 km attālumā no Cēsu pilsētas centra, priežu meža ielokā, Niniera ezera krastā. Šeit jaunajam pārim tiek piedāvāts izbraukt ar laivu, baudīt skaisto dabas veidoto panorāmu no “Čiekura” - mājas kokā, kura atrodas 5m augstumā.

Sēžot uz terases, var sajust koka dāvāto enerģiju un vērot saulrieta atspulgus ezerā. Ir iespēja arī izbaudīt romantisku nakti Čiekurā.

Krastā, uz ezera fona, ir iespējams novadīt laulību ceremoniju.

Lobēlijas, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads.
Tālrunis 29462628

Vairāk

Lielā Ellīte

Lielo Ellīti (Liepas Ellīte, Velna ceplis) veido 23 m gara ala, arkāde, kā arī avots. Ellītes arkas ir vienīgās dabiskās smilšakmens arkas Latvijā.

Šeit viena otrai blakus atrodas trīs arkas, kas kopā veido arkādi.
7 tūkst. gadu vecā ala kopā ar avotu sendienās ir bijusi nozīmīga svētvieta. Tā arī šodien var būt jaunajam pārim nozīmīga vieta savā pirmajā kopējā ceļojumā.

Liepa, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads

Vairāk

Ieriķu dzirnavas

Melderupītes ūdenskritumu caurvīts, neskartas dabas ieskauts un senatnīgu dzirnavu mūru bagāts pastaigu/atpūtas parks.

Ieriķu dzirnavu parks ir maģiska vieta, kurā veidot vienas no pirmajām kopīgajām atmiņām jaunajam pārim savā kāzu dienā.

Tā ir vieta, kur apmaldīties, ejot pareizā virzienā!

Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads
Tālrunis 28396804 (Ieva)
E-pasts: meiere.ieva@gmail.com

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top