Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
21°C
 

SākumsZiņas Kafejnīca pagalmā - piesaki dalību Mājas kafejnīcu dienās!

22.04.2021

Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas notiks 25. un 26. septembrī, rudens ražas laikā.

Ja viesu uzņemšana jums sagādā prieku, ja jūsu gatavotajam ēdienam nereti tiek prasīta papildus porcija un vēlaties uz vienu dienu būt savas kafejnīcas saimnieks, tad piesakiet dalību Mājas kafejnīcu dienās!

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šāds pasākums notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Šogad Mājas kafejnīcu dienas tiks organizētas visā Latvijā, aicinot interesentus iejusties uzņēmēju lomā un uz vienu dienu atvērt kafejnīcu savā pagalmā. Piedalīties aicināti arī uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus.

Šī iniciatīva aicina atvērt kafejnīcu savas mājas pagalmā un cienāt ar pašu gatavotiem ēdieniem, kā arī dalīties ar īpašiem stāstiem, receptēm un sajūtām. Pasākuma plānošanas procesā dalībnieki aicināti izrādīt savu iniciatīvu, izdomājot interesantas aktivitātes viesiem – meistarklases, dančus, rotaļas. Svarīgi apdomāt pasākuma noformējumu, jo tas būs katra dalībnieka ziņā, kā arī būtiski nodrošināt labierīcību pieejamību viesiem. Piedāvātajiem ēdieniem nav jābūt bez maksas, dalībnieki aicināti izveidot ēdienkartes un noteikt ēdienu cenas. Svarīgi lai, viesiem ierodoties, viss ir ērti un saprotami, gluži kā ierasts apmeklējot savu iecienīto kafejnīcu!

Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”, kas nodrošinās mārketinga aktivitātes un praktiskas apmācības dalībniekiem (paredzētās tēmas – sanitārās prasības un drošība, prasības saistībā ar Covid-19, mārketings, saskarsme ar apmeklētājiem). Turklāt, pasākuma organizatori vienosies ar PVD un VID, kā rezultātā privātpersonām, kas nav ēdināšanas uzņēmēji, tiks dota atļauja šajā dienā darboties bez finansiālām vai jebkādām citām saistībām.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs ir pasākuma reģionālais koordinators (kontaktpersona Madara Zariņa 29223938) un Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas notiks 25. un 26. septembrī, rudens ražas laikā. Pieteikt dalību var aizpildot dalībnieku anketu ŠEIT līdz 31. maijam.

Foto: Hiiumaa kohvikutepäevad

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top