Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
27°C
 

SākumsZiņas Jaunā gada brīvdienas Cēsu pusē

30.12.2020

Jaunā gada brīvdienas Cēsu pusē

Ir pienākusi maģiskā Jaunā gada sagaidīšanas nedēļas nogale. Mierīgai svētku pavadīšanai Cēsu pusē piedāvājam vairākas atpūtas iespējas, baudot dabu vai pastaigas pa lampiņu izgaismoto Cēsu vecpilsētu.

Lai arī šogad ierasti krāšņā gadumijas sagaidīšana aizvietota ar klusākiem, individuāliem svētkiem, ir sagatavots īpašs Jaunā gada pārsteigums. Tas atklāsies pusnaktī no 31.decembra uz 1.janvāri. Pārsteiguma sagatavošanā līdzdarbojušies daudzi īpaši cēsnieki, kuri atpazīstami visā Latvijā. Lai piedzīvotu šo skaisto gadumijas mirkli, sākot no 2021.gada 1.janvāra plkst.00.00 cēsnieki un ikviens, kam Cēsis sirdī, aicināti ielūkoties www.cesis.lv mājaslapā vai Cēsu sociālajos tīklos - facebook, instagram, twitter un draugiem.lv.

Katru decembra nedēļas nogali – piektdien, sestdien un svētdien, iestājoties vakara krēslai uz Cēsu Svētā Jāņa baznīcas sienām var vērot gaismas un mūzikas saspēli svētku noskaņās.  Izgaismošanas priekšnesums notiks katru pusstundu sākot no plkst.17:00 līdz 21:00. Izgaismošanu varēs baudīt līdz pat 6. janvārim! Esot Rožu laukumā, aplūko skaisto Ziemassvētku eglīti un izrotāto laukumu.

Dodies pastaigā pa Ziemassvētku lampiņām izrotāto Cēsu pilsētu, parkiem un laukumiem. Vienības laukumu grezno krāšņa svētku egle, kā arī  vairākas mazākas eglītes, kuras izpušķot ar “Eiropas kultūras galvaspilsētas” (EKG2027) logo zvaigznēm vai citiem rotājumiem tiek aicināts ikviens cēsnieks un pilsētas viesis. EKG2027 trafarets pieejams ŠEIT.

Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts.

Ziemas priekus var baudīt slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”. Slēpotājiem ir sagatavots ap 500 m garš slēpošanas aplis. Savukārt labvēlīgu laika apstākļu gadījumā mazākie centra apmeklētāji ziemas priekus var sajust, ar ragavām braucot pa kalniņu. Diennakts tumšajā laikā trases ir apgaismota līdz plkst. 22:00. Darbojas arī slēpošanas kalni “Žagarkalns” un “Ozolkalns”. Pirms baudīt aktīvo atpūtu, aicinām pārliecināties par slēpošanas kalnu noslodzi pie pakalpojumu sniedzējiem.

Dodies ziemas pastaigā Cīrulīšu dabas takās vai aplūko Sarkanās klintis. Īpaši skaisti ziemas skati paveras Spoguļklints pakājē un varenajos Gaujas senlejas mežos. Savukārt ceļš uz Sarkanajām klintīm un Rūcamavotu ved pa improvizētu izstāžu zāli dabā, kur izvietotas lielformāta rakstnieka Kārļa Skalbes gleznas. Plānojot pastaigu dabā, izvēlies piemērotus apavus mitrā zemes seguma dēļ. Bagātīgāku dabas taku klāstu aicinām meklēt http://turisms.cesis.lv/ko-darit/aktiva-atputa/pargajieni/

Īpašas un maģiskas sajūtas var gūt, ejot pastaigā pa izgaismoto Cecīļu dabas taku vai Gaismas parku Ieriķu dzirnavu takā. Abos dabas objektos rodas sajūta kā būtu nonācis citā ziemas pasaku valstībā. Apmeklējot pastaigu takas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Baudot atpūtu, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top