Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Izsludināta pieteikšanās konkursam “Cēsu mākslas balva 2020”

28.08.2020

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Cēsu mākslas balva 2020”

Cēsu mākslinieku veikums veido būtisku Latvijas mākslas vēstures niansi un ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa. Novada bagātīgā mākslas dzīve un tās mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Šogad, atzīmējot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95 gadi un Cēsu Izstāžu nama 35. gadadienu, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs iedibina jaunu, gadskārtēju tradīciju – konkursa izstādi un Cēsu mākslas Balvu 2020, lai izceltu Cēsu profesionālo mākslinieku veikumu un nozīmi Cēsu kultūras dzīvē.

Gada balvas mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicināt un materiāli atbalstīt Cēsu mākslinieku radošo darbību, popularizēt Cēsu pilsētas un novada profesionālos māksliniekus un viņu radītos darbus. Iesniedzamie darbi var pārstāvēt visus vizuālās mākslas žanrus - glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, stikla mākslu un citas tehnikas. Dalībai izstādē un gada balvai iesniedzami vizuālās mākslas darbi, kurus realizējuši Cēsu pilsētā, Cēsu novadā dzīvojošie vai ar pilsētu un novadu saistīti profesionāli mākslinieki.

Viens mākslinieks drīkst iesniegt 2 – 3 darbus, kuri radīti ne vēlāk kā gadu pirms konkursa izstādes un balvas izsludināšanas. Darbi iesniedzami līdz 2020.gada 27.oktobrim – Cēsu Izstāžu namā.

Konkursa izstāde notiks Cēsu Izstāžu namā no 30. oktobra līdz 13. decembrim. Izstādes noslēgumā gada balvai pieteiktos darbus vērtēs profesionāla žūrija. Ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu māksliniekiem, konkursa dalībniekiem paredzēts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas sudraba un viena skatītāju balva, kas tiks pasniegta izstādes noslēgumā 13. decembrī.

Plašāk par balvu nolikumu šeit - https://www.cesis.lv/lv/pasvaldiba/informacija/konkursi/nolikums-cesu-makslinieku-gada-balva-2020/

Jautājumu gadījumā kontaktpersona – Nata Livonska, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu nama vadītāja – nata.livonska@cesis.lv, +371 26175509.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top