Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
25°C
 

SākumsZiņas Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus mākslas darbu izstāde “Cita meditācija”

29.01.2018

Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus mākslas darbu izstāde “Cita meditācija”

No 1. februāra Cēsu Izstāžu namā būs iespēja skatīt divu mākslinieču Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus kopizstādi “Cita meditācija”.

Izstādes nosaukums nav nejaušs, mākslinieču izstāde “Cita meditācija” iezīmē iespējami citu personības šķautni, caur kuru tiek parādīta mākslinieču spēja atklāt mākslinieciskos meklējumus, savienojot dažādus materiālus, krāsu un formu, līniju un punktu, faktūru un struktūru un citas mākslinieciskas izpausmes.

Abas mākslinieces absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmiju. Satikušās un paralēli profesionāli strādājušas, kopjot katra savu daiļradi, mākslas valodu  un māksliniecisko pašizpausmi.

Sanita Mickus dzimusi Valmierā, mācījusies Rēzeknes lietišķās mākslas  vidusskolā, pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, keramikas nodaļu 1997.gadā. Strādā Latvijas Nacionālajā teātrī par dekoratori, kā arī māca zīmēšanu un veidošanu bērniem pirmsskolas estētikas skolā “Tince” Rīgā.

Izstādēs piedalās no 1996. gada, 2002. gadā iestājusies Latvijas Mākslinieku savienībā. Darbojusies darbnīcā “Ķīpsalas keramika”. Tagad strādā darbnīcā “Logs”. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Francijā, ASV un citur.

Sanita Mickus izstādē sevi piesaka ar trīsdimensionāliem keramikas mākslas objektiem. Daļa no šiem objektiem ir ar praktisku funkciju, tomēr skatītāja uzmanība vairāk vērsta uz keramiku kā mākslas formu, kurā var novērtēt keramikas materiālu dažādību un mākslinieces domu lidojumu un profesionalitāti. Mākslas darbi veidoti no keramikas materiāliem: akmensmasas, māla un šamota.

Ivanda Spulle-Meiere dzimusi Jelgavā,  mācījusies Rīgas lietišķās mākslas  vidusskolā, pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, keramikas nodaļu 1997.gadā. Strādā LLU, TF, IMI par lektori un Dobeles mākslas skolā par skolotāju, mācot daudzveidīgus un mākslinieciskus izteiksmes veidus, iespējas un pielietojumu. Saviem  studentiem - topošajiem mājturības un vizuālās mākslas skolotājiem un dizaineriem māca kompozīciju un krāsu mācību, formas dizainu, gleznošanu, tēlotājmākslu un stikla, porcelāna apgleznošanu. Dobeles mākslas skolā pasniedz veidošanu, kompozīciju un keramiku.

Izstādēs piedalās no 1993. gada, 2000. gadā iestājas Latvijas Mākslinieku savienībā. No 2009. gada darbojas Jelgavas mākslinieku biedrībā. Darbi eksponēti  Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Taivānā u.c. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Zviedrijā, Japānā, Norvēģijā, Vācijā u.c.

Māksliniecei patīk materiālu un izteiksmes veidu daudzveidība, to savienojumi un salikumi. Iedvesmo porcelāna baltums, virpotu formu elegance, māla plastika, papīra bezgalīgās iespējas un zemes pamatīgums. It kā pretruna materiālu dažādībā, bet ir iespējams šo atšķirību samierināt. Zīmē uz papīra, porcelāna, stikla un auduma, tāpat kā domās un sajūtās. Izjūtas, noskaņu krāsas, kas sakrājas ikdienā, cenšas izteikt dažādos materiālos un tehnikās. Sajūsmina grafikas elegance, māla vieglums un stikla caurspīdīgums tikpat ļoti, cik pienaini balts matējums. Izliektas līniju stīgas tikpat, cik saskanīgi vārdi un darbi. Citā meditācijā atklāj materiālu savienojumus- papīrs, māls, koks, stikls, metāls ar grafiku, krāsu un formas papildinājumiem – „otrā iespējā uzelpot” priekšmetiem, sajūtām un lietām…

Tikšanās ar māksliniecēm Ivandu Spulli-Meieri un Sanitu Mickus 1. februārī plkst. 17:00.

Informāciju sagatavoja:
Nata Livonska
Cēsu Izstāžu nama
galvenā speciāliste ekspozīciju darbā
T. +371 64122654
E-pasts: nata.livonska@cesis.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top