Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
3°C
 

SākumsZiņas Iepazīsti Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Priekšmetu rādītavu -19. gs. skolu

28.09.2020

Iepazīsti Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Priekšmetu rādītavu -19. gs. skolu

Cēsu Vēstures un mākslas muzejam šis ir 95. jubilejas gads, tāpēc jo īpaši - vēl plašāk tiek vērtas durvis apmeklētājiem uz muzeja mazāk redzamo daļu – krājumu. Vai zinājāt, ka to vislabāk var redzēt un ieraudzīt tepat, pilsētas centrā, Skolas ielā 6? Tur iekārtota “Priekšmetu rādītava: 19. gs. skola”. Tajā apmeklētājs vistuvāk var piekļūt lietām, kas gaida savu zvaigžņu stundu, lai nokļūtu ekspozīcijas zālē. Cēsu muzejs ir apkopojis lietas, par kurām apmeklētāji izrāda vislielāko interesi, kuras mulsina ar savu izskatu, šķiet nepazīstamas. Te tās ar QR kodu palīdzību ir gatavas pastāstīt par sevi  un laiku, ko piedzīvojušas.

Tuvākās tikšanās plānotas 10. oktobrī, 24. oktobrī, 7. novembrī, 21. novembrī, 12. decembrī, kad no pulksten 12:00 – 17:00 apmeklētājs varēs iepazīt un praktiski piedzīvot mācību procesu no 19. gs. skolas un ne tikai.

Oktobrī skolmeistara vadībā būs jāšķetina matemātikas galvas režģi no 19. gs. mācību grāmatām. Novembrī savu zvaigžņu stundu piedzīvos Cēsu muzeja krājumā esošais Lāčplēša Kara ordenis. Lāčplēša kara ordenis bija pirmais augstākais Latvijas valsts apbalvojums, ko piešķīra par kauju nopelniem Latvijas Neatkarības kara dalībniekiem. Tuvojoties Ziemassvētkiem, gan lielus, gan mazus muzejs aicinās mācīties galvas gabalus, kuru autori ir 19. gs. Cēsu skolēni. Dzejolītis, ko zini no galvas vienmēr noder, prieks to deklamēt pie Ziemassvētku eglītes. Bet kaligrāfijas skolotājas vadībā jau laicīgi varēs mācīties rakstīt ar spalvas kātu un tinti, noformēt Ziemassvētku apsveikumus un nosūtīt tos pa pastu saviem mīļajiem.

Dalības maksa:  pieaugušajiem 2.50€, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem - 2.00 €

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top