Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly clear
2°C
 

SākumsZiņas Idejas ziemas atpūtai Cēsu novadā

21.01.2022

Idejas ziemas atpūtai Cēsu novadā

Būs sniegota nedēļas nogale! Tas ir īstais laiks baudīt ziemas priekus. Ciemos gaida Cēsu novada slēpošanas kalni un bāzes, mierpilnāku atpūtu piedāvā pastaigas dabā, savukārt citādu ziemas sajūtu var gūt, dodoties braucienā ar zirgu vai suņu vilktām kamanām.

1.Cēsu novads ir kļuvis par vēl vienu virsotni bagātāks. Janvāra sākumā apmeklētājiem pieejams kļuvis Cīrulīšu teritorijā esošais Zaļais tornis. Mūsdienīgais un tehnoloģiski aprīkotais dabas vērošanas skatu tornis slejas 22 metru augstumā. Pēc aktīvas atpūtas uz kalna, dodies no torņa vērot majestātisko Gaujas senlejas ainavu.

2.Baudi ziemas skaistumu Līgatnes dabas takās. Pastaigas laikā varēsi satikt dažādus meža dzīvniekus un vērot ziemīgus skatus Līgatnes puses mežos. Dabas taku apmeklējums iespējams zaļajā drošības režīmā.

3.Dodies īstā ziemas piedzīvojumā! Brauc autentiskās sniega kamanās kopā ar haskijiem Amatas pusē. Biedrības “Dod ķepu” saimnieki parūpēsies par unikālu ziemas pieredzi.

4. Ziemas burvību var sajust baudot braucienu zirga vilktā pajūgā. Saimniecība “Jaunjēči” Jaunpiebalgas pagastā aicina doties šādā braucienā, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni +371 26329399. Brauciens pajūgā notiek zaļajā režīmā.

5.Vai zināji, ka pārgājiena maršruta “Zaļais dzelzceļš” posmu no Ieriķiem līdz Gulbenei var baudīt arī slēpojot. Ņem līdzi slēpes un dodies nelielā piedzīvojumā ar vilcienu. Izkāp pieturā “Melturi” un slēpo līdz Jaunpiebalgai.

6.Sestdien un svētdien darbosies Vanagkalna slēpošanas trase Jaunpiebalgas pusē. Lai dotos slēpot, braucieni iepriekš nav jāpiesaka! Esot Jaunpiebalgas pusē apmeklē arī Vinķu kalna skatu torni, lai vērotu plašos Piebalgas plašumus.

7.Slēpošanas kalnā “Žagarkalns” atvērtas būs vairākas slēpošanas trases – Cīruļkalna nogāze visā platumā, kā arī Žagarkalna pirmā nogāze, mācību kalni un kameršļūkšanas trase. Sestdien Žagarkalnā  Cīruļkalna virsotnē darbosies arī “Gaujas grilbārs”, kur būs iespēja baudīt karstos un atspirdzinošos dzērienus, kas lieliski papildinās atpūtu uz kalna. Gaidāmi arī īpaši pārsteigumi.

8.Slēpot gribētājus gaida arī slēpošanas kalnā “Ozolkalns”, kur atvērtas vairākas trases ar krēsla tipa pacēlāju. Mierīgāku un romantiskāku atpūtu piedāvā Ozolkalna Saulrieta namiņi, no kuriem paveras burvīgs skats uz Gaujas ieleju.

9.Nedēļas nogalē slēpošanas un biatlona centrs ”Cēsis” ziemas sporta cienītājiem piedāvās slēpot pa dabīgā sniega trasi. Trases apgaismojums katru dienu būs pieejams līdz plkst. 22:00. Ņem vērā, ka brīvdienās slēpošanas trasē notiks Latvijas čempionāta biatlonā 2.kārta, tādēļ trases pieejamība būs daļēji ierobežota.

10.Ziemu baudi arī Skujenes pusē! Atpūtas kompleksa “Ezerrozes” saimnieki ir sagatavojuši vairākas trases slēpošanai. Kā arī pieejama ir slēpošanas inventāra noma. Atpūtas bāze un kalnu slēpošanas trases "Andrēnkalni" atrodas Kosas ezera krastā, gleznainā, Vidzemes augstienei raksturīgā vietā, Cēsu, Ērgļu un Vecpiebalgas krustceļā.

11. Daba ir parūpējusies par krietnu sniega segu Vidzemē. Dodies pastaigā ar sniega kurpēm pa Vienkoču parku. Šāda pastaiga parka apskati padarīs par aizraujošu, aktīvu un atraktīvu piedzīvojumu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top