Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
27°C
 

SākumsZiņas “Homo Novus” Cēsīs

02.09.2020

“Homo Novus” Cēsīs top kopā ar jauniešiem no Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem. 2. septembrī Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” piedzīvo pirmizrādi Cēsīs.

No 2. līdz 6. septembrim Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs notiks Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” izrāde “Svidanka”, kuras līdzautori ir desmit Cēsu Audzināšanas iestādes (CAIN) nepilngadīgie jaunieši. Izrādes “Svidanka” (šādi viņi dēvē telpu, kurā iespējams ilgāku laiku pavadīt kopā ar tuviniekiem) autoru mērķis ir ļaut jauno vīriešu stāstiem izskanēt arī ārpus sētas, kas apjož viņu pagaidu mājvietu.

2020. gada pavasarī iepriekš plānotās grupu nodarbības klātienē, lai veidotu dokumentālu izrādi, pārvērtās par individuālām video sarunām, kas četrus mēnešus risinājās starp radošo komandu – kuratoru Alberto di Gennaro, neformālās izglītības treneri Laumu Žubuli, dejas dramaturģi Lindu Krūmiņu, producenti Sandru Lapkovsku un desmit CAIN jauniešiem. Rezultātā tapusī izrāde – instalācija “Svidanka” aicina ieklausīties puišu individuālajos vai kolektīvajos stāstos, kas tiek atklāti ar objektu, tekstu, ierakstu un video materiālu starpniecību.

“Mākslas ievešana kolonijā sniedz līdzvērtīgu sajūtu kā eksperiments slēgtā laboratorijā, kur mēs veidojam un novērojam mākslīgus apstākļus, lai palīdzētu labāk izprast mūsu pašu un apkārtējo dabu. Tas mani fascinē: būt tur un vienlaikus vērot sabiedrību caur nelielas indivīdu grupas lēcu. Šis ir piektais gads, kopš es pirmo reizi satikos ar šo mikrokopienu, un tas man ir sniedzis labāku izpratni par ilgtermiņa sociālo projektu nozīmi,” komentē Alberto Didženaro, kurš ir ieguvis izglītību mākslā un arhitektūrā, strādājis Itālijā, Francijā un Vācijā, bet pēdējos sešus gadus dzīvo Cēsīs, kur vada Mākslas centra MALA māksliniecisko programmu un realizē citus radošus projektus. Vieni no radošā procesa konsultantiem bija Common Wealth teātris no Lielbritānijas, kuram ir pieredze darbā ieslodzījuma vietās.

Izrāde ir bez maksas, taču lai to apmeklētu, lūdzam iepriekš reģistrēties bezrindas.lv.

Plašāk par projektu iespējams uzzināt: https://svidanka.wordpress.com/

 

Savukārt sestdien, 5. septembrī, plkst. 15.00 sarunu festivālā “Lampa” notiks tiešsaistes saruna ar projekta dalībniekiem “Svidanka ar čaļiem par un ap rētām”. Lūdzam iepriekš reģistrēties, jo vietu skaits ir ierobežots: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1524

“Svidanka” ir daļa no starptautiskās platformas “Magic Carpets” aktivitātēm, kas veicina dažādu disciplīnu jaunu mākslinieku mobilitāti un atpazīstamību Eiropā, nodrošinot iespēju piedalīties radošās rezidencēs. To laikā viņi sadarbojas ar vietējiem indivīdiem, kopienām un māksliniekiem, lai kopā radītu jaunus mākslas darbus. “Magic Carpets” aktivitātes Latvijā līdzfinansē ES programma “Radošā Eiropa” un LR Kultūras ministrija.

 

Visa festivāla programma ir pieejama www.homonovus.lv

Festivālu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, ES programmas “Radošā Eiropa”, British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

 

Informācija: Elza Lāma, elza.laama@gmail.com, 29152346

Latvijas Jaunā teātra institūta informācija medijiem

  1. gada 2. septembrī

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top