Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
3°C
 

SākumsZiņas Gaujas pārgājiens Cēsīs ar Trektours Latvia

13.09.2020

Gaujas pārgājiens Cēsīs ar Trektours Latvia

Gaujas pārgājiens ar Trektours Latvia kļūst par gaidītu zelta rudens tradīciju. 2020. gada 19. septembrī Trektours Latvia aicina pārgājienu draugus uz ainavisku pārgājienu Cēsu, Amatas un Priekuļu novados, kad saule vēl silda, taču daba jau pamazām tērpjas savā zelta rotā. Pat ja šķiet, ka Cēsīs ir būts un katra taka ir zināma, Trektours Latvia aicina atklāt jaunas maršrutus kopā un gūt jaunus piedzīvojumus.

Kā atzīst iepriekšējā pārgājiena dalībniece Madara no Siguldas “No Gaujas pārgājiena’19 pats lielākais pārsteigums bija tas, ka trase veda pa takām, kur es, dzīvojot Siguldā, vēl nekad nebiju gājusi. Tas patīkami pārsteidza!’’


15, 21 vai 31 km maršrutos dalībniekiem būs iespēja sajust Cēsu pilsētas elpu, kas apvieno vēsturi ar mūsdienām, kā arī Gaujas Nacionālā dabas parka taku neskarto dabu. Ēgļu klinšu varenums ļaus elpai aizrauties - lielākās klintis visā Gaujas ielejā. Klintis stiepjas 130 m garumā un sasniedz 22 m augstumu. Izvēlotis 31 kilometra distanci, nepalaidīsiet garām neko no tā, ko Trektours Latvia Jums sagatavojuši šim Gaujas pārgājienam. Jūs sagaida abu maršrutu galveno akcentu kopums.

15 km maršruts
Galvenais akcents – Cīrulīšu dabas taka, kas savus līkumus met Gaujas krastos un atklāj šīs upes evolūciju sākot jau no ledus laikmeta. Dodoties šajā maršrutā, Jūs ieraudzīsiet 10 m augstās un 140 m garās Cirulišu klintis, kas ir patiesi iespaidīgas un tiek dēvētas arī par spoguli, jo tās atspīd kristāldzidrā palienes ezera ūdenī. Ieraudzīsiet arī Livonijas kara laikā ierīkoto Līgavas alu, ko cilvēki tolaik izveidojuši paši savām rokām.

21 km maršruts
Galvenais akcents – viena no neparastākajām Gaujas nacionālā parka vietām jeb Ērgļu klintis. Tās ir lielākās klintis visā Gaujas ielejā. Klintis stiepjas 130 m garumā un sasniedz 22 m augstumu. Skats, kas liek aizrauties elpai kā stāvot tur augšā, kur paveras viens no Gaujas līkumiem, tā arī nolaižoties lejā, kur to varenums sagaida, veroties tajās ar atpakaļ atliektu galvu.

31 km maršruts
Maršruts, kurā nepalaidīsiet garām neko no tā, ko esam Jums sagatavojuši šim Gaujas pārgājienam. Jūs sagaida abu maršrutu galveno akcentu kopums: Cīrulīšu dabas taka, vēsturiskā Līgavas ala un iespaidīgās Cīrulīšu klintis, kuru refleksija redzama kristāldzidrā palienes ezera ūdenī. Tāpat šis maršruts vedīs cauri vienai no īpašākajām parka vietām – Ērgļu klintīm, kas ir lielākās šajā parkā.

Visi maršruti ir radiāli – startēšana un finišēšana notiek vienā un tajā pašā vietā. Nav nozīmes, kādu trasi izvēlēsieties, jo viena no skaistākajām Latvijas pilsētām, tās viduslaiku pils zaļais parks un vecpilsēta noteikti būs daļa no Jūsu pārgājiena.

Reģistrējies ŠEIT

Kā jau ierasts Trektours pārgājienos, ik pēc 5-6 kilometriem tiks ierīkotas atpūtas un palīdzības pieturvietas, kurās būs iespējams uzpildīt ūdens rezerves, uzņemt spēkus ar kādu našķi un nepieciešamības gadījumā saņemt arī medicīnisko palīdzību. Pārgājiena dalībniekus, kuri kāda iemesla dēļ neturpinās ceļu, organizatori no šiem punktiem nogādās uz finiša vietu. Tāpat arī pārgājiena dalībnieku četrkājainie draugi ir mīļi gaidīti doties pārgājienā. Arī viņiem tiks piešķirtas medaļas, ja tiks veiksmīgi pievarēts izvēlētais maršruts.


Arī šajā pārgājienā Trektours aicina atbalstīt vērienīgo apņemšanos atteikties no vienreizlietojamajiem traukiem, tādēļ lūdzam atbalstu arī mūsu pārgājienu dalībniekiem – ierasties uz pasākumu ar saviem traukiem un galda piederumiem. Tie, kam savi trauki būs aizmirsušies, protams, nepaliks izsalkuši, jo atkārtoti lietojamos traukus būs iespēja aizņemties tējas un siltā ēdiena izsniegšanas punktos un pēc tam arī atdot. Trauki, kas pārgājienā būs godam izpildījuši savu uzdevumu, tiks nomazgāti un nolikti gaidīt nākamo pasākumu, lai tiktu izmantoti atkārtoti.

Jaunumus pārgājiena dalībniekiem, apdrošināšana BEZ MAKSAS.

Rūpējoties par dalībnieku drošību rudens pārgājienā, ar lielāko prieku paziņojam, ka tagad arī Latvijas pārgājienos, to dalībniekiem, būs iespēja sevi apdrošināt pārgājiena laikam. BEZMAKSAS apdrošināšanu nodrošina ADB "Gjensidige"  – Norvēģijas lielākās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas Baltijas valstīs darbojas jau vairāk nekā 10 gadus.

“Pēdējā laikā redzam, ka būtsiki pieaug iedzīvotāju vēlme pilnvērtīgi pavadīt laiku brīvā dabā. Atbalstot veselīgus paradumus un reizē aicinot vairāk iepazīt Latvijas novadus, turpinām atbalstīt Trektours pārgājienu un šogad dāvājam pārgājiena dalībniekiem bezmaksas nelaimes gadījumu apdrošināšanu, lai pasākumu varētu izbaudīt bez raizēm,” informē Madara Mangina, Gjensidige Latvija Mārketinga nodaļas vadītāja.

Tiekamies jaunā starta un finiša lokācijā – vienā no skaistākajām un apmeklētākajām Latvijas pilsētām, Livonijas senajā galvaspilsētā – Cēsīs, un turpinām pētīt šo kalnaināko vietu Baltijas valstīs.

Ir daudz iemeslu doties pārgājienā! Lai kāds būtu tavējais – pievienojies!

Trektours ir Baltijas valstīs lielāko kājāmgājēju pārgājienu organizatori, kas ar saviem maršrutiem aicina izpētīt Lietuvu, Latviju un Poliju.

Mūsu spēks – tā ir kopiena, kuru veido vairāk nekā 66 tūkstoši mūsu pasākumos piedalījušos dalībnieku un vairāk nekā 1,5 tūkstoši brīvprātīgo palīgu stāstu. Savu darbību uzsākām 2015. gadā un līdz šodienai visi kopā esam nogājuši gandrīz 2 miljonus kilometru. Un mēs negrasāmies apstāties!

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top