Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
25°C
 

SākumsZiņas Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādēs Somijā un Spānijā

29.01.2018

Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādēs Somijā un Spānijā

Ar dalību divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Cēsis, tika popularizēts Somijā un Spānijā. Šīs ir divas no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālajā parkā esošās pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.

17. –19. janvārī notika starptautiskais tūrisma gadatirgus „Fitur 2018” Spānijā. Izstādes pirmajās dienās tika gaidīti nozares profesionāļi un dibināti kontakti turpmākai sadarbībai, bet pārējās dienās to apmeklēt var ikviens interesents. Kā rāda Cēsu tūrisma informācijas centra statistika, tad tūristu skaits no Dienvideiropas Cēsīs katru gadu pakāpeniski pieaug.  Šobrīd spāņu tūristi ir septītajā vietā no visiem ārzemju tūristiem, kas apmeklējuši Cēsu pils kompleksu 2017.gadā.

Savukārt 19.–21. janvārī notika izstāde „Matka 2018” Somijā. Iepriekšējā gadā tajā tika izstādīti ap 1000 tūrisma stendu no 86 pasaules valstīm, un to apmeklēja 708 707 interesenti, no kuriem aptuveni 22 500 bija tūrisma nozares profesionāļi. Somijas tūristi arvien vairāk apskata arī to, kas atrodas ārpus Rīgas, īpaši interesi izrādot par kultūras un dabas tūrisma produktiem. Līdzīgi kā citu Skandināvijas valstu tūristi, somi sava atvaļinājuma laikā cenšas apceļot visas trīs Baltijas valstis. Bieži vien viņi Vidzemē ierodas pēc Igaunijas apmeklējuma un tālāk dodas uz Lietuvu.

Jau ziņots, ka Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012. gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiks popularizēts Nīderlandē, Spānijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un divās izstādēs Vācijā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top