Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Vakars Francijas noskaņās Ungurmuižā

26.04.2019

17. maijā Ungurmuižā aicināti visi Francijas virtuves un kulinārijas cienītāji uz interaktīvu lekciju, lai iepazītu Francijas galda klāšanas kultūru, tradīcijām un vēsturi. Lekciju vadīs Francijas institūta Latvijā direktors Žils Bonviāls. 

Francijas virtuve ir viena no smalkākajām  un izplatītākajām virtuvēm pasaulē. Jau gadsimtiem ilgi tā tiek uzskatīta par stila noteicēju kulinārijā.  Svinot Ungurmuižas restorāna 3 gadu jubileju, vēlamies paši uzzināt un iemācīt citiem ko jaunu!

 

Ungurmuižas restorāns aicina:

Francijas institūta Latvijā direktora Žila Bonviāla (Gilles Bonnevialle) prezentācija par galda klāšanas kultūru un tradīcijām. Žils Bonviāls aicina uz interaktīvu lekciju, lai jūs iepazīstinātu ar šo seno vēsturi un ar to saistītajām prasmēm, piedāvājot arī aplūkot un pieskarties priekšmetiem, kas tieši saistīti ar franču galda kultūru. (Franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā).

Franču galda kultūra ietver ne tikai mākslu izvēlēties un pasniegt vīnu un ēdienu, bet arī uzņemt viesus. Dekoratīvās mākslas, kas, gadsimtiem ritot, ir attīstījušās un kļuvušas par Francijas izcilības nozarēm, kurās vēl joprojām mūsdienās noris aktīva darbība (zelta un sudrablietu, porcelāna un kristāla izstrādājumu ražošana), tāpat ir galda kultūras sastāvdaļa.

 

Pēc prezentācijas - jautājumi, saviesīgas sarunas, latviski – franciskas uzkodas un vīns piektdienas vakara gaisotnē un jaukas mūzikas pavadījumā!

 

Pasākums 17.maijā plkst. 18.00

Dalības maksa 20.00 EUR/personai. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikšanās pa tālruni 22007332 vai info@ungurmuiza.lv 

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top