Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
-1°C
 

SākumsZiņas Francijas fotogrāfa darbu izstāde Cēsu muzejā

08.06.2022

Francijas fotogrāfa darbu izstāde Cēsu muzejā

Filipa Kontāla (Francija) fotogrāfijas “Oksitānijas pērles – Kataru pilis”. Fotoizstādes atklāšana Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Apmeklētāju centrā 30. jūnijā.

Biedrība "Balticum Ordo Templi" aicina Cēsu pilsētas iedzīvotājus un viesus apmeklēt franču fotogrāfa Filipa Kontāla fotogrāfiju izstādi "Oksitānijas pērles - Kataru pilis". Izstāde Cēsīs kļūs par unikālu notikumu, jo fotomākslinieka Filipa Kontāla fotogrāfijas Latvijā tiks izstādītas pirmo reizi.

Izstādes mērķis ir pastiprināt Latvijas un Francijas kultūras saites, attīstīt sadarbību mākslas un vēstures jomā. Modināt interesi par Francijas kultūru, tradīcijām,
mantojumu un dabas daudzveidību. Iepazīstināt skatītāju ar majestātiskajām celtnēm, kas veido Eiropas vēsturisko un kultūras mantojumu.

Fotogrāfiju sērija veidota laika periodā no 2013. līdz 2016. gadam. Fotogrāfijas sniegs iespēju aplūkot Dienvidfrancijas Oksitānijas reģiona ainavu skaistumu un krāšņumu, pavērs apmeklētājiem noslēpumaino kataru piļu romantiku, rosinās ielūkoties viduslaiku vēsturē, atcerēties trubadūrus, kas dziedāja par Mīlestību, kā arī  krusta karu laiku un albigiešu traģēdiju.

Foto objektīvs Filipa Kontāla rokās sniedz neparastu skatījumu uz pilīm. Skatītājs iegremdējas zemes un debesu, gaismas un tumsas, dzīves un mūžības sakrālajā mistērijā. Pateicoties fotogrāfa prasmēm, ar mūsdienīgā digitālā attēla palīdzību izstāde palīdz paplašināt uztveri, rosina izzināt un pētīt vēsturisko mantojumu.

Izstādes izvietošana Cēsu Vēstures un mākslas muzejā ļaus vērīgajam skatītājam izveidot savas analoģijas un uzsvērt Rietumu kultūras un tās vērtību kopīgās saknes.

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top