Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Festivālu Čello Cēsis atklās amerikāņu mūsdienu mūzikas vēstnese Ešlija Bāsgeita

27.08.2019

Festivālu Čello Cēsis atklās amerikāņu mūsdienu mūzikas vēstnese Ešlija Bāsgeita

Festivālu Čello Cēsis 13. septembrī, plkst. 19.00, Koncertzālē “Cēsis” atklās virtuozā amerikāņu čelliste, atzītā ansambļa Bang On A Can All-Stars dalībniece Ešlija Bāsgeita (Ashley Bathgate). Duetā ar latviešu pianistu Reini Zariņu tiks atskaņoti mūsdienu amerikāņu komponistu skaņdarbi, no kuriem vairāki radīti Bāsgeitai.

Ešlija Bāsgeita ir "spoža gaisma uz jaunās mūzikas skatuves” (The New York Times), ”fenomenāli apdāvināta čelliste... viņas uzstāšanās piepilda zinātkāre un atbrīvota enerģija" (Boston Music Intelligencer). Bāsgeita ir atvērta vēl neatklātai, novatoriskai skaņu pasaulei, mainot priekšstatus par tradicionāli ierasto čella skanējumu.  Viņas pārsteidzošā talanta un aizrautīgā izpildījuma valdzināti, daudzi Amerikas komponisti čellistei veltījuši jaundarbus.

Piektā starptautiskā festivāla Čello Cēsis atklāšanas koncerta “Laikmets” programmā ietverto komponistu Ken Thompson, Reiko Futing, Jack Perla, Martin Bresnick un Amy Williams skaņdarbi Latvijā izskanēs pirmo reizi un sniegs klausītājiem ieskatu amerikāņu mūsdienu mūzikā. Vairāki opusi veltīti īpaši Bāsgeitai vai pašas čellistes pasūtīti.

Ešlijas skatuves partneris - latviešu pianists Reinis Zariņš, ir izcils interprets, kura dziļās mūzikas atklāsmes un konceptuāli veidotās koncertprogrammas klausītājus nekad neatstāj vienaldzīgus. Reinis ir trīskārtējs Lielās Mūzikas balvas laureāts kategorijā "Par izcilu interpretāciju".

Ar Ešliju esam pazīstami jau kopš Jēlas universitātes laikiem, kad kopā studējot dažreiz šo to arī uzspēlējām. Kopš tā laika viņa ir izveidojusies par ļoti spilgtu un izteikti virtuozu laikmetīgās mūzikas nesēju pasaulē. Šķiet, ka Ešlijas čella prasmēm nav robežu, un arī pats instruments ir tikai daļa no viņas muzikālās izteiksmes. Manis paša fokuss nav vērsts tikai uz laikmetīgo devumu, tādēļ mūsu satikšanās festivālā Čello Cēsis ir kā solis viens otram pretī. Koncertā spēlēsim kopīgi izvēlētus skaņdarbus ar amerikānisku “garšu”, kas kļuvuši par Ešlijas repertuāra nozīmīgu daļu, un spēcīgi uzrunā arī mani. Esmu laimīgs, ka Ešliju kā solisti beidzot var iepazīt arī Latvijas publika. Pilnīgi droši - šis koncerts būs aizraujoša pieredze ikvienam,” atklāj Ešlijas skatuves partneris, pianists Reinis Zariņš.

Sestdien, 14. septembrī, plkst. 10.00 jaunajiem izpildītājmāksliniekiem, pedagogiem un pieredzējušiem mūzikas speciālistiem ir unikāla iespēja piedalīties Ešlijas Bāsgeitas atklātajā meistarklasē, kurā čelliste dalīsies savā pieredzē par mūsdienu mūzikas interpretācijas tehnikām, elektronisko elementu pielietojumu un sadarbību ar komponistiem jaundarbu pasūtījumos.

Festivāla Čello Cēsis turpinājumā 14. un 15. septembrī klausītājiem būs iespēja baudīt arī čellista Ērika Kiršfelda un sitaminstrumentu ansambļa Perpetuum Ritmico programmu, lielkoncertu ar māsām Kristīni un Margaritu Balanas, japāņu izcelsmes čellistu Danjulo Išizaka un Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, mūzikas un mākslas simbiozi klavesīna un čella programmā mākslas galerijā, kā arī zīmējumu un ēnu muzikālo izrādi bērniem.

Vairāk par festivāla programmu www.cesukoncertzale.lv.

Festivāls notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Cēsu novada pašvaldības un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu

Biļetes uz festivāla koncertiem un meistarklasi nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Par izdevīgāku cenu pieejams arī festivāla abonements.

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top