Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
18°C
 

SākumsZiņas Eiropas Kultūras Tūrisma tīkla konkursā starptautiski novērtēts Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centrs

26.10.2020

Eiropas Kultūras Tūrisma tīkla konkursā starptautiski novērtēts Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centrs

Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centrs ar jauno pastāvīgo ekspozīciju un  ezerpils jaunās aizsargbūves projektu ir augsti novērtēts un ieguvis 3. vietu  Eiropas Kultūras Tūrisma tīkla konkursā “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2020” nominācijā “Jūras, piekrastes un ūdens mantojums”.

oktobrī norisinājās Eiropas kultūras tūrisma tīkla gada apbalvošanas ceremonija 2020 jeb ECTN European Cultural Tourism Network Awards. Konkursā septiņās dažādās konkurss nominācijās piedalījās 43 dalībnieki no 16 valstīm. Pretendentus vērtēja starptautiska žūrija no tādām organizācijām kā ECTN, Europa Nostra, European Travel Commission un NECSTouR.

Dizaina biroja “H2E” veidotā ekspozīcija ir pirmreizēja iespēja ikvienam aplūkot izrakumos atrastos oriģinālpriekšmetus, kā arī ieraudzīt ne tikai retas un unikālas liecības par ezerpili, bet arī iepazīties ar arheologa Jāņa Apala aizraujošo dzīves un ezerpils pētniecības stāstu. Tās saturu veidojuši Sanda Salmiņa (ĀEAP), Guntis Zemītis (LU Latvijas Vēstures institūts), Dace Tabūne (Cēsu Vēstures un mākslas muzejs).

Konkurss par aktuālajam tēmām tūrismā “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis” tiek rīkots kopš 2014.gada ar mērķi uzlabot Eiropas kultūras tūrisma galamērķu redzamību, radīt platformu pieredzes un zināšanu apmaiņai un veicināt sadarbības tīkla izveidi starp galamērķiem. Konkursā, septiņās izvēlētajās kategorijās, var piedalīties ikviens tūrisma galamērķis visā Eiropā.

Amatas novada pašvaldība un  Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka komanda lepojas ar panākumiem un starptautisko atzinību un turpina darbus pie tūrisma attīstības novadā.

Foto: Ansis Starks

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top