Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
23°C
 

SākumsZiņas Bezmaksas ekskursija pa jūgendstila maršrutu Cēsīs; pieteikšanās noslēgusies

02.11.2020

Bezmaksas ekskursija pa jūgendstila maršrutu Cēsīs; pieteikšanās noslēgusies

Priecājoties par negaidīti lielo atsaucību piedalīties  jūgendstila maršruta ekskursijā, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs ir radis iespēju organizēt vēl vienu jūgendstila maršruta publisko bezmaksas ekskursiju. Tā notiks sestdien, 7.novembrī plkst.11.00.

Ekskursijas sākums paredzēts pie Cēsu Tūrisma informācijas centra Baznīcas laukumā 1. Reģistrācija ekskursijai ir noslēgusies, jo ir sasniegts ekskursijas dalībnieku maksimālais skaits.

Izveidotā maršruta garums ir 3,7 km., tādēļ ekskursijas dalībniekiem ir jārēķinās ar aptuveni divu stundu garu pastaigu. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un rūpējoties par apkārtējo drošību,  ekskursijas laikā lūdzam lietot sejas masku un ieturēt 2 metru distanci.

Izveidotais maršruts aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus atklāt un apskatīt jūgendstila skaistās ēkas un to detaļas, kuras paslēpušās pilsētas šaurajās un šarmantajās ieliņās. Dodoties pastaigā, varēs iepazīt seno laiku Cēsis, uzzināt, kas mājojis un bijis senajos namos, kādi aizraujoši notikumi tur notikuši un, kas tur atrodas šodien.

Lielākajai daļai termins “jūgendstils” saistās ar Rīgu vai Liepāju, kur ir liels skaits jūgendstila arhitektūras ēku.  Cēsis ir vienīgā pilsēta Vidzemē ar tik bagātu kultūrvēsturisko mantojumu saistībā ar jūgendstila arhitektūru.  Cēsīs 19.gs. beigās 20.gs. sākumā arhitektūra attīstījās līdzīgi citām pilsētām Eiropā. Pilsētas nozīmei augot, tās ielas rotājās ar vēsturisko stilu paraugiem. Īres nami, ar vai bez veikaliem, privātmājas, sabiedrības ēkas -  atgādina par svarīgākiem šī vēsturiskā perioda sabiedrības procesiem un ilustrē stāstu par tiem.

Ekskursiju organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top