Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
20°C
 

SākumsZiņas Dabas taku apmeklētājus Vidzemē izglītos par PET pudeļu ekoloģisku pārstādi

12.06.2021

Dabas taku apmeklētājus Vidzemē izglītos par PET pudeļu ekoloģisku pārstādi

Lai karstajās vasaras dienās atgādinātu par nepieciešamību lietot pietiekami daudz ūdens, kā arī izglītotu par ilgtspējīgām PET pudeļu pārstrādes iespējām, Tērvetes, Līgatnes un Cīrulīšu dabas taku apmeklētājiem sestdienās visu jūniju tiks piedāvāts bezmaksas ūdens.

Līgatnes dabas taku dabas izglītības un informācijas speciālists Valters Kinna norāda: “Ūdens ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, īpaši vasaras karstajā laikā, tāpēc ir svarīgi atcerēties dzert regulāri un pietiekamā daudzumā. Dzīvnieki to vienmēr atceras, taču cilvēkiem tas mēdz aizmirsties! Esam priecīgi, ka mūsu apmeklētājiem būs iespēja baudīt kvalitatīvu ūdeni katru sestdienu visa jūnija garumā.”

Ikviens apmeklētājs, uzsākot maršrutu ir aicināts paviesoties "Vichy stacijā", kas izvietotas dabas taku sākuma posmā. Tur būs iespējams ne tikai saņemt ūdeni, bet arī uzzināt, kā PET pudeles pareizi izmest atkritumu tvertnē, lai šo procesu padarītu dabai draudzīgāku. Arī maršruta beigās dabas taku apmeklētāji aicināti vēlreiz iegriezties akcijas teltīs, kur būs iespējams nodot iztukšotās pudeles un vietā saņemt jaunu ūdens pudeli, pateicībā par to, ka tukšā pudele nav tikusi atstāta dabā.

“Akcijas mērķis ir sniegt dabas taku apmeklētājiem pozitīvas emocijas, atgādināt par nepieciešamību lietot ūdeni, īpaši gada karstajā laikā, kā arī izglītot par pareizu PET pudeļu utilizāciju. Tāpat vēlamies vērst uzmanību dabas takām kā lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu visām ģimenēm, iesaistoties taku labiekārtošanā, piemēram, palīdzot Līgatnes dabas takā izveidot jaunas dzīvnieku figūras. Šo uztveram kā lielisku ilgtermiņa sadarbību, ko turpināsim noteikti arī nākamajos gados. Ir svarīgi gan atbalstīt dabas takas, gan arī izglītot to apmeklētājus,” stāsta "Vichy" zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Ikviens apmeklētājs ir laipni gaidīts dabas takās, lai izbaudītu pastaigas svaigā gaisā, kā arī iepazītu Latvijas dabas daudzveidību, un iegrieztos “Vichy” ūdens punktos pirms un pēc pastaigas!

Informāciju sagatavoja:
Toms Kursītis
AS “Aldaris” komunikācijas vadītājs
E.: toms.kursitis@aldaris.lv
T.: 26197297

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top