Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
25°C
 

SākumsZiņas Cēsu Svētā Jāņa baznīcas skatu tornis atvērts apmeklētājiem

29.07.2020

Cēsu Svētā Jāņa baznīcas skatu tornis atvērts apmeklētājiem

Pēc remontdarbu veikšanas no 1. augusta apmeklētājiem būs atvērts Cēsu Sv. Jāņa baznīcas skatu tornis. Tagad pilsētas panorāma pavērsies vēl no viena skatu punkta. Ieejas maksa skatu tornī būs 3.00 eiro.

Cēsu pilsētas 814. jubilejas gada svinības bija īpašas ar svētku kulmināciju, kad pirmo reizi tika izgaismota Cēsu Svētā Jāņa baznīca. Arī turpmākajās nedēļas nogalēs piektdien un sestdien  plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23:00 baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās. Baznīcas izgaismošana būs skatāma līdz 31. oktobrim.

Divu gadu veiksmīgas sadarbības rezultātā no idejas līdz tās īstenošanai tapusi baznīcas izgaismošanas muzikālā performance. Tas būs īpašs noskaņas stāsts, kuru ir vērts izbaudīt katram cēsniekam un pilsētas viesim. Ar gaismu spēlēm plānots radīt īpašas noskaņas atbilstoši sezonalitātei un dažādiem valsts un gadskārtu svētkiem.

Kā jau iepriekš tika vēstīts, jūnijā apritēja divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas darbu uzsākšanas. Līdz ar fasādes restaurāciju pārvērtības piedzīvojuši arī baznīcas varenie logi. Ir veikta logu rekonstrukcija un izvietotas jaunas vitrāžas, kuras papildina logus altāra daļā un baznīcas jomā. Arheoloģisko izrakumu laikā pie viena no baznīcas logiem tika atrasts gliemežvāks. Tā ir svētceļnieku zīme. Arheoloģiskais atradums ir vēsturisks un unikāls, un labi saglabājies Santjago svētceļnieku simbols. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka svētceļnieku Santjago ceļš ir gājis cauri Latvijas teritorijai jau viduslaikos. Lai godinātu šo atradumu, loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks. Tāpat ir uzstādīti prožektori, kas izgaismo baznīcas torni.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top