Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Cēsu pils uzmirdz ar unikālu multimediju izstādi par tās vēsturi

29.05.2019

Cēsu pils uzmirdz ar unikālu multimediju izstādi par tās vēsturi

Cēsu pilī durvis vērusi unikāla Latvijai izstāde Multimediāls Cēsu pils stāsts, kas ļaus apmeklētājiem pils rietumu torņa trešā stāva telpā piedzīvot aizraujošu multimediālu Cēsu pils vēstures stāstu, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru.

”Multimediāls Cēsu pils stāsts”

Nesen Cēsu pilī atklātā multimediālā izstāde ”Multimediāls Cēsu pils stāsts" vēl nevienu apmeklētāju nav atstājusi vienaldzīgu. Tiek izteiktas daudzas pozitīvas atsauksmes. Nāc un novērtē šo izstādi arī Tu!Tā būs apskatāma līdz pat 30.septembrim, katru dienu no 10:00 līdz 18:00. Biļetes var iegādāties Cēsu pils apmeklētāju centra kasē. Vairāk informācijas: www.cesupils.lv

Posted by Cēsu Vēstures un mākslas muzejs/ Cēsis History and Art Museum on Trešdiena, 2019. gada 12. jūnijs

"Patiesībā projekts ir unikāls ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Lai gan multimediju elements tiek izmantots izstādēs samērā plaši, Cēsu pils mērogs un mākslinieciskais paņēmiens ļauj skatītājam pilnībā iejusties vēsturiskajā stāstā, piedzīvojot realitātei pietuvinātu sajūtu. Radīto sajūtu ziņā iesaku to izbaudīt visiem Cēsu pilsētas apmeklētājiem un iedzīvotājiem," atzīst Andra Magone, Cēsu Tūrisma Informācijas centra vadītāja.

Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā. Saturiski muzeja apmeklētājs atrodas telpā, kura mainās līdzi gadsimtiem, rekonstruējot notikumus, vēsturiskus faktus, pils interjera elementus un ikdienas ritmu. Vēsturiskās logu ailes  izmantotas projecētai ilūzijai par pils apkārtni, ilustrējot gan attīstību, gan notikušos karus.

"Šī izstāde ir jāredz, jo tā mainīs mūsu priekšstatus par vēstures stāstīšanas veidu. Tas būs jauns piedzīvojums un skaista vizītkarte Cēsīm, kas ļauj mums interesantā veidā iepazīt pilsētu. Un to jāredz gan cēsniekiem, gan pilsētas viesiem, jo šis stāsts ir daļa no Latvijas lielās vēstures stāsta," atzīst izstādes idejas autors un patrons Renārs Sproģis.

Projekta iecere radusies, sekojot līdzi jaunākajām pasaules tendencēm muzeju un izstāžu attīstībā. Arvien plašāk var novērot dažādu, tehnoloģiju attīstībā balstītu, risinājumu ienākšanu muzeju un izstāžu nozarē, kas ļauj nozarei iet līdzi laikam un nodrošināt vislabāko saikni ar apmeklētājiem.

Izstādes galvenais režisors un videomākslinieks ir Māris Kalve, kura neseno kopdarbu lieluzvedumu «Abas malas» nominēja ,,Kilograms kultūras”. Viņš veido izstādi kopā ar saviem kolēģiem no "Kalvestudija".

Izstāde atrodas pils rietumu tornī. Adrese: Cēsu pils komplekss, Pils laukums 9, Cēsis. Tā būs atvērta vasarā no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10:00 - 18.00.

 

Vairāk informācijas:

www.cesupils.lv

https://www.facebook.com/muzejscesis

https://www.facebook.com/cesupils

 

Papildu informācijai:

Inese Ozoliņa

inese.ozolina@theproof.lv

mob. 26174731

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top