Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
22°C
 

SākumsZiņas Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

08.06.2021

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss: Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes, Cēsu Izstāžu nams, Viduslaiku pils Rietumu tornis un multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”, kā arī Dienvidu torņa ekspozīcija “Dzīve uz pulvera mucas” un viduslaiku virtuves dārzs.

Viduslaiku pils Dienvidu torņa četros stāvos iekārtota multimediāla ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas” kas vēsta par 500 gadus tālu pagātni, kad Livonijas iedzīvotāji dzīvoja nenovēršamu pārmaiņu priekšnojautās. Ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā.

Multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts” ir unikāla ekspozīcija ar video, skaņas un gaismas efektiem, kas pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē!

No trešdienas līdz svētdienai viduslaiku virtuves dārzā būs sastopama zinošā dārzniece Līga, savukārt sestdienās un svētdienās darbosies arī viduslaiku aktivitāšu laukums, kur spēļu meistara vadībā iespējams apgūt dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles.

Tāpat Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Bēniņu zālē ir skatāma teātra un kino tērpu izstāde “Večella. Kostīmmākslas zelta fonds”. Izstāde veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei. Apskatāmi vairāk kā 50 kostīmi no kinofilmām Rīgas Kinostudijā un teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Rīgas Jaunajā teātrī un Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Izstāde skatāma līdz 29. augustam.

Savukārt Semināru zālē iespējams aplūkot izstādi “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē”. Izstāde iepazīstina ar fotogrāfu un kinoreportieri Jāni Doredu (1881–1954), viņa ģimeni un viņa ārkārtīgi dinamisko dzīvi Latvijā, Krievijā, Eiropā un Amerikā. Izstādē skatāmas unikālas J. Doreda uzņemtās fotogrāfijas un kino reportāžu fragmenti no 20. gadsimta pasaules karstākajiem punktiem. Izstāde skatāma līdz 29. augustam.

Bet Cēsu Izstāžu namā var baudīt izstādi  “Jēkabs Strazdiņš. Darbi un kolekcija”. Izstāde, kurā apkopoti gan muzejos, gan privātās kolekcijās nonākušie darbi, ir mēģinājums radīt pilnīgāku priekšstatu par Strazdiņa mākslas attīstību, kā arī rekonstruēt viņa kolekcijas daļu. Izstāde skatāma līdz 18. jūlijam.

No 9. jūnija Cēsu pils kompleksam sezonas biļešu cenas: pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 4.50 EUR , ģimenēm (2 pieaugušie un bērni līdz 16 gadu vecumam) 16.00 EUR.

Cēsu pils kompleksa darba laiks jūnijā: P.-O. – SLĒGTS, T.-Sv. no plkst.10:00 līdz 18:00.

Apmeklējot Cēsu pils kompleksu, jāievēro visi epidemioloģiskās drošības noteikumi. Iepriekšējā pieteikšanās ir vēlama, bet nav obligāta (tālr. 26576111).

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top