Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
28°C
 

SākumsZiņas Cēsu pilī atkal uzmirdz unikālā multimediju izstāde par tās vēsturi

22.05.2020

Cēsu pilī atkal uzmirdz unikālā multimediju izstāde par tās vēsturi

Cēsu pilī ir pieejama unikāla Latvijai izstāde ”Multimediāls Cēsu pils stāsts”, kas ļaus apmeklētājiem pils rietumu torņa trešā stāva telpā piedzīvot aizraujošu multimediālu Cēsu pils vēstures stāstu, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru.

Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā. Saturiski muzeja apmeklētājs atrodas telpā, kura mainās līdzi gadsimtiem, rekonstruējot notikumus, vēsturiskus faktus, pils interjera elementus un ikdienas ritmu. Vēsturiskās logu ailes  izmantotas projicētai ilūzijai par pils apkārtni, ilustrējot gan attīstību, gan notikušos karus.

“Šī izstāde ir jāredz, jo tā mainīs mūsu priekšstatus par vēstures stāstīšanas veidu. Tas būs jauns piedzīvojums un skaista vizītkarte Cēsīm, kas ļauj mums interesantā veidā iepazīt pilsētu. Un to jāredz gan cēsniekiem, gan pilsētas viesiem, jo šis stāsts ir daļa no Latvijas lielās vēstures stāsta,” atzīst izstādes idejas autors un patrons Renārs Sproģis.

Projekta iecere radusies, sekojot līdzi jaunākajām pasaules tendencēm muzeju un izstāžu attīstībā. Arvien plašāk var novērot dažādu, tehnoloģiju attīstībā balstītu, risinājumu ienākšanu muzeju un izstāžu nozarē, kas ļauj nozarei iet līdzi laikam un nodrošināt vislabāko saikni ar apmeklētājiem.

Izstādes galvenais režisors un videomākslinieks ir Māris Kalve. Viņš veido izstādi kopā ar saviem kolēģiem no “Kalvestudija”.

No 16. maija Cēsu pils komplekss atver apmeklētājiem muzeja ekspozīcijas pirmos divus stāvus, viduslaiku pils Rietumu torni, multimediālo izstādi “Cēsu pils stāsts”, viduslaiku pils virtuves dārzu un Izstāžu namu. Darba laiks maijā no trešdienas līdz svētdienai 10:00 – 18:00, pirmdienās un otrdienās – slēgts. Biļetes iegādājamas apmeklētāju centrā bez iepriekšējas pieteikšanās. Papildu informācija www.cesupils.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top