Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly clear
2°C
 

SākumsZiņas Cēsis izsludina konkursu “Latvijas karoga motīvu dizaina suvenīri”

27.06.2018

Lai veicinātu Cēsu kā Latvijas karoga dzimtenes atpazīstamību, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs izsludina konkursu “Latvijas karoga motīvu dizaina suvenīri”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens, kurā kūsā radošas idejas, kā Latvijas karoga motīvu iedzīvināt jaunā, oriģinālā un gaumīgā veidā.

Sevišķi svarīgs konkursa nosacījums ir dizaina idejas oriģinalitāte – izstrādātajam suvenīra dizainam jāatšķiras no citiem suvenīriem, kuros izmantotas Latvijas karoga krāsas un motīvi. Suvenīriem jābūt ilgstoši lietojamiem, tāpēc konkursam nevar iesniegt pārtikas produktu un to iepakojumu idejas.

 

Lai veiksmīgāk varētu nonākt pie jaunām un oriģinālām idejām, pretendenti aicināti iepazīties ar Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja materiāliem, kas atspoguļo Latvijas karoga vēsturisko izveidi un karoga motīvu interpretāciju vēsturiskajos suvenīros. Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja ekspozīcijā “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izstādīts Latvijas karoga prototips, kas tapis 1916.gadā pēc Cēsu apriņķa iedzīvotāja Jāņa Lapiņa radītā prototipa, kā arī apskatāmi 20.gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados tapuši priekšmeti, kuros izmantoti valsts simbolu motīvi.

 

Konkursam jāiesniedz suvenīru līnijas paraugi (grafiskie maketi) pdf failu formātā, norādot, no kāda materiāla suvenīri būtu izgatavojami. Konkursam piedāvājumi jānosūta uz e-pastu konkurss@cesis.lv, e-pasta ziņojumā jānorāda iesniedzēja nosaukums, ja konkursa dalībnieks ir juridiska persona, vai vārds un uzvārds, telefona numurs un e-pasta adrese. Konkursa pieteikumi iesniedzami līdz 2018.gada 6.septembrim.

Konkursam iesniegtos dizaina paraugus vērtēs īpaši izveidota vērtēšanas komisija, bet visas idejas tiks nodotas arī sabiedrības vērtējumam sociālo tīklu vietnē “Facebook”. Lai skatītāju simpātiju konkursu padarītu godīgāku, tajā netiks identificēti darbu iesniedzēji.

Žūrijas visaugstāk novērtētie konkursa darbi saņems naudas balvu - pirmā vieta – 1000 EUR, otrā vieta – 700 EUR, trešā vieta – 500 EUR. Tāpat godalgu 300 EUR saņems skatītāju simpātiju konkursa uzvarētājs.

Ar konkursa nolikumu un vērtēšanas kritērijiem iepazīsties ŠEIT.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top