Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
29°C
 

SākumsZiņas Cēsis 815 "Skanam tālāk!"

20.06.2021

Cēsis 815 "Skanam tālāk!"

"Cēsis 815" izsludina programmu ar klātienes koncertiem "Skanam tālāk!"

Šī gada 17. un 18.jūlijā Cēsis svinēs savus gada lielākos svētkus – "Cēsis 815". Svētku radošais koncepts un programmas vadmotīvs ir "Skanam tālāk!", un to papildinās klātienes koncerti, ievērojot epidemioloģiskās prasības. Svētku kulminācijā apbalvosim “Gada cēsnieku 2021” un izskanēs vairāki koncerti.

Vienlaikus, nodrošinot svētku vadmotīvu, koncerti tiks pārraidīti gan pilsētvidē, gan "ReTV" ēterā un mājaslapā cesis.lv. Pilna programma pieejama ŠEIT.

Jau plkst.8 no rīta galvenajā svētku dienā, sestdienā, 17.jūlijā, cēsniekus modinās pūtēju orķestris "Cēsis" un īpašais orķestrmobilis, kas izbraukās pilsētu, rosinot doties baudīt svētku programmu.

Savukārt pašus svētkus sāksim plkst.13.00, un tie tiešraidē ilgs līdz plkst.21.00. Tiešraidi vadīs cēsnieki Gundega Skudriņa un Mārtiņš Spuris. Svētku režisore Gunita Bārda. Tiešraides laikā pieslēgsimies dažādām jaunā Cēsu novada vietām, lai svētki ieskandinātu visus novada pagastus un ciemus.

Svētku koncertus klātienē būs iespēja apmeklēt personām, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19, uzrādot pie ieejas derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Atklāšanas koncertā plkst.13 Ruckas parkā uzstāsies Elīna Gluzunova, pianiste Solvita Jansonebērnu popgrupa "Hey" un Cēsu pils koris. Vienlaikus svētki ar muzikāliem priekšnesumiem izskanēs visā pilsētas teritorijā – gan Ruckas parkā, gan Ozolkalnā, gan Cīrulīšu dabas takās, Cēsu pils dārzā, t.s. "Neredzīgo kvartālā" u.c. – kuros uzstāsies Aija Vītoliņa, Cēsu saksofonu kvartets, Mārtiņš Kanters, Aija Andrejeva, Alise Siliņa, Vidzemes kamerorķestris u.c. Svētku kulminācija plkst.20.00 ar balvas "Gada cēsnieks 2021" pasniegšanu un grupas "Astro’n’out" koncertu, bet diena izskanēs ar virtuālo ballīti no "Fonokluba".

Sestdien no plkst.10 līdz plkst.18 Rožu laukumā norisināsies vēsturiskais Hanzas amatnieku un mājražotāju tirdziņš (tirgotāju pieteikšanās noslēgusies). Tāpat abās svētku dienās viscaur pilsētā norisināsies sportiskas aktivitātes.

Svētdienu aicināsim pavadīt mierīgākā gaisotnē ar svētku pikniku Cēsu pils dārzā, kā arī būs iespēja sevi iemēģināt atraktīvajā vasaras slēpošanā Vienības laukumā.

Aktuālie satiksmes ierobežojumi svētku laikā

Lai īpaši izceltu mazāk zināmas kultūrvēsturiskās vietas un vērtības Cēsīs, jau no jūnija sākuma aicinām sekot līdzi raidījumu ciklam "Pielaiko Cēsis". Raidījumos atklājam un pētām vēsturi, notikumus un cilvēkus un svētku svinēšanas tradīcijas dažādās vietās. Šogad raidījumu cikls tiek veltīts vietām, lai pēc virtuālā vidē pavadītā gada ieraudzītu jaunas iespējas, kur būt, kur satikties, kur svinēt. Raidījumi skatāmi kanālā "ReTV" otrdienās plkst.21.25 un internetā Cēsu novada pašvaldības sociālo tīklu kontos. Vairāk informācijas ŠEIT.

Svētkus "Cēsis 815" organizē p/a "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" sadarbībā ar radošo apvienību "Making Magic" un televīzijas kanālu "ReTV". Svētkus atbalsta AS "Cēsu alus" un vairumtirdzniecības bāze "Markets".

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Informāciju sagatavojusi Cēsu novada pašvaldības komunikāciju nodaļa.

Arī citviet Cēsu novadā sestdien, 17.07. notiks dažādi pasākumi.

Liepas ceļotāju diena 2021
, kuras ietvaros notiks vairākas izzinošas ekskursijas un ekspedīcijas. Iepazīsties ar programmu un plāno šo dienu pavadīt Liepā. Pasākumiem ir jāpiesakās iepriekš.Vairāk informācijas - ŠEIT

"Disku golfs" organizē Latitude 64 B līgas kausa izcīņu disku golfā 2021, 2. posmu.  Vairāk informācijas – ŠEIT    

Mājas kafejnīcu dienas Jaunpiebalgas pusē. Tā ir iespēja viesoties pie Jaunpiebalgas saimniekiem, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, uz nedēļas nogali pārvēršot savu sētu mājas kafejnīcā vai restorānā. Vairāk informācijas - ŠEIT  

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top