Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
25°C
 

SākumsZiņas Cēsis 811 - Svinam ar garšu!

07.04.2017

Cēsis 811 - Svinam ar garšu!

Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 811”, šogad tiks svinēti no 21.jūlija līdz 23.jūlijam, īpaši izceļot gastronomiskus piedzīvojumus, un to devīze būs “Svinam ar garšu!” 🎉 Svētkos tiks saglabātas daudzas iedibinātās tradīcijas no pērn piedzīvotajiem pēdējās desmitgades nozīmīgākajiem svētkiem “Cēsis 810”, taču šogad jo īpaši tiks domāts par svētku garšu. Tas tiks darīts, jo Cēsis ir daļa no Eiropas gastronomijas Rīga-Gauja reģiona.

Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 811”, šogad tiks svinēti no 21.jūlija līdz 23.jūlijam, īpaši izceļot gastronomiskus piedzīvojumus, un to devīze būs “Svinam ar garšu!”.

Svētkos tiks saglabātas daudzas iedibinātās tradīcijas no pērn piedzīvotajiem pēdējās desmitgades nozīmīgākajiem svētkiem “Cēsis 810”, taču šogad jo īpaši tiks domāts par svētku garšu. Tas tiks darīts, jo Cēsis ir daļa no Eiropas gastronomijas “Rīga-Gauja” reģiona un starptautiskā projekta HANSA.

“Ierasts, ka Cēsis ir pirmā izvēle vēstures un kultūras baudīšanai, taču ar šiem svētkiem parādīsim un pierādīsim mūsu pilsētu arī kā izcilas garšas galamērķi,” uzsver Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Svētkus piektdien, 21.jūlijā, ieskandinās Latvijā vienīgais bezmaksas rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas divu dienu garumā notiks Pils parkā, un 1.starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Taču svētku piepildītākajā dienā, 22.jūlijā, tiks šķetināta gastronomiskā mistērija "Parks uz paplātes" Maija parkā. Tajā būs baudāmi dažādu restorānu uzburti gardumi kaislīgu rožu paēnā, kamerorķestra skaņu garnējumā un strūklaku pavadībā. Maija parka svētku zonas virsvadītāji būs “Skudras Metropole”, kas allaž spēj pārsteigt ar kaut ko iepriekš nepieredzētu.

To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, kas uzburs to, kāds tirgus bija tālajā 1375.gadā – tikai roku darbs un prasmīgi amatnieki, tirgotāji un mājražotāji no vairākām Hanzas pilsētām. Tirgu pavadīs prasmīgu ceļojošo mākslinieku mūzika un priekšnesumi.

Rožu laukumā tiks svinēti smeķīgi Siera un alus svētki ar atrakcijām, konkursiem un degustācijām sadarbībā ar Latvijas Siera klubu un A/S “Cēsu alus”. Laukumu pieskandinās lustes un danči ar pūtēju orķestriem un deju kolektīviem visas dienas garumā.

Tāpat padomāts arī par mūzikas gardēžiem, kuriem būs veltīta īpaša terase pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis” ar koru, kamermūzikas un vokālo ansambļu koncertiem.

Pils laukumā notiks jau par tradīciju kļuvusī modes skate, kas šogad būs ilgāka un tērpus izrādīs arī citu pilsētu modes darboņi.

Vecpilsētā notiks jau tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš, bet svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā un salūts.

Svētku izskaņa, kā ierasts, būs sportiska ar “Ghetto games” festivālu un Cēsu vasaras slēpošanas sprintu Vienības laukumā, “Zelta mopēdu” Pirtsupītes graviņā un Cēsu 2.velo festivālu.

Satiksmes ierobežojumi svētku laikā skatāmi ŠEIT

SVĒTKU PROGRAMMA*

DETALIZĒTA SVĒTKU PROGRAMMA SKATĀMA UN LEJUPLĀDĒJAMA ŠEIT

Piektdiena, 21. jūlijs. Svētku atklāšana

Rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis” Cēsu Pils parkā

1. starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” ar Vidzemes Kamerorķesti

Balle Rožu laukumā kopā ar Cēsu grupām

Sestdiena, 22. jūlijs. Svētku kulminācijas diena

Rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis” Cēsu Pils parkā

Gastronomiskā mistērija "Parks uz paplātes" Maija parkāDažādu restorānu uzburti gardumi kaislīgu rožu paēnā, kamerorķestra skaņu garnējumā un strūklaku pavadībā.

Vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzāKāds bija Tirgus tālajā 1375.gadā ārpus mūsdienu realitātes. Tikai roku darbs un prasmīgi amatnieki, tirgotāji un mājražotāji. Interneta vietā informācija no citu pilsētu un valstu sūtņiem un stāstniekiem. Mūzika un priekšnesumi prasmīgu ceļojošo mākslinieku un muzikantu ziņā bez ierakstiem un skaņas pastiprināšanas un aktieri. Pirksi, pārdosi vai mainīsi? Ko atdosi un ko iegūsi? Nekad nevar zināt, vai, no tirgus pārnākdams, būsi bagātāks vai nabagāks...

Modes performances Pils laukumā. Dažādu stilu modes skates, priekšnesumi, stila un aksesuāru darbnīcas un tirdziņš.

Siera un alus svētki Rožu laukumā. Atrakcijas, konkursi un degustācijas sadarbībā ar Latvijas Siera klubu un A/S “Cēsu alus”. Lustes un danči ar pūtēju orķestriem un deju kolektīviem visas dienas garumā.

Terase mūzikas gardēžiem” pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis”. Koncerti koru, kamermūzikas un vokālo ansambļu mūzikas cienītājiem un baudīt gribētājiem.

1.Starptautiskais zvanu festivāls Ķiršu ielas estrādē. Zvanu ansambļu no Teksasas, Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jelgavas un Cēsīm meistarklases, darbnīcas un koncerti.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņš vecpilsētā

Svētku kulminācija – vakara svētku gājiens un salūts

Svētdiena, 23. jūlijs. Atpūtas un sporta diena

Ghetto Games festivāls Vienības laukumā

“Cēsu vasaras slēpošanas sprints 2017” Vienības laukumā. Sacensības notiks 2 nominācijās – veiklākais vasaras slēpotājs un oriģinālākais vasaras slēpotājs.

Zelta mopēds Pirtsupītes graviņā

Cēsu 2. velo festivāls

Video: Jurģis Rudmiezis;
Mūzika: Cēsu grupa "Franco Franco" - "Up"

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Hanzas savienības mantojuma iedzīvināšanai mūsdienās, sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas  2014-2020 atbalstu. Svētku norise iekļauta Eiropas gastronomijas reģiona “Rīga – Gauja”  aktivitāšu ritējumā.

“Cēsis 810” pērn pulcēja vairāk nekā 60 000 apmeklētāju. Cēsis dibinātas 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā.

Svētkus “Cēsis 811” rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”
tel.26666365, e-pasts: kultura@cesis.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top