Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
24°C
 

SākumsZiņas Izgaršo gastronomijas reģiona piedāvājumu Cēsīs!

28.02.2017

Izgaršo gastronomijas reģiona piedāvājumu Cēsīs!

Cēsu Tūrisma attīstības vadītāja Andra Magone aicina šogad apmeklēt tos restorānus Cēsīs un apkārtnē, kuri ir gastronomijas gada partneri un apņēmušies saviem viesiem maltītēs piedāvāt produktus, kas nākuši no vietējām saimniecībām, mežiem, pļavām, upēm, ezeriem un laukiem.

Tie ir Cēsu Vīna bārs, kuru apsaimnieko restorānu ķēde “Fazenda”, vecpilsētas kafejnīcas “Priede” un “Cafe2Locals”, kā arī Ungurmuižas un Kārļamuižas restorāni. Tajos noteikti lūkojaties pēc ēdieniem, kuros ir kāds no 12 šī gada īpašajiem produktiem – rabarberi, skābenes, bērzu un kļavu sulas, sams, skābie ķirši, lācenes, cidonijas, brieža gaļa, baravikas, rupjmaize, pīlādži un rāceņi.

Gastronomijas gada kulminācijas pasākums Cēsīs būs pilsētas svētku ietvaros. 22.jūlijā visas dienas garumā īpaši izveidotā teritorijā Maija parkā būs iespējams piedzīvot ceļojumu garšu vēsturē no Hanzas laikiem līdz mūsdienām. Būs nobaudāmi Latvijā zināmu pavāru gatavoti ēdieni, meistarklases, mūzika, performances gan uz zemes, gan virs ūdens.  Paredzēts, ka dalībnieku skaitā būs restorāni no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas Hanzas savienības pilsētām. Pasākuma kuratore un idejas autore ir cēsniece Gundega Skudriņa. Otrs lielākais pasākums pilsētā, kurā slavināsim vietējos produktus un mācīsim tos sagatavot ziemai, būs Miķeļdienas tirgus 23.septembri Cēsu Pils dārzā.

Gastronomijas kontekstā Cēsu apkārtnē noteikti ir izceļami tādi pasākumi, kā Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 8.jūlijā,  Maizes diena 29.jūlijā Āraišu vējdzirnavās un Zaļā brīvdiena 17.jūnijā Āraišu arheoloģiskajā parkā. Katra mēneša pirmajā un otrajā trešdienā notiekoši Lauku labumu tirdziņi Straupes Zirgu pastā, taču arī Cēsu Tirgus ir iecienīts un uzslavas saņēmis no daudziem Latvijas zināmākajiem pavāriem. Tāpēc dodoties uz Cēsīm īpaši sestdienās ir vērts apmeklēt arī to, lai iegādātos maltītei svaigus, vietējās izcelsmes produktus.

Cēsu pievārtē ir divi objekti, kuros top alkoholiskie dzērieni, bet kuri ir unikāli savā redzējuma par šiem dzērieniem. “Veselības laboratorija” Līvos gatavo spirta uzlējumus no tikai Latvijas biosistēmā iegūtiem augiem un augļiem, aptverot katra gadalaika, vitamīnu, krāsu un aromātu kombinācijas. Apmeklējuma laikā interesenti iepazīstas ar ražotnes vēsturi un misiju. Ekskursijas laikā ir iespēja degustēt un baudīt “Veselības laboratorijas” garšu daudzveidību, kā arī degustāciju papildināt ar uzkodām no medījumu gaļas. Savukārt alus darītavā “Raiskumietis” Raiskuma pagastā tiek darīts gaišais un tumšais alus, kura pagatavošanā izmantots ūdens, miežu iesals, granulēti apiņi un raugs, kam dzintaraino nokrāsu piešķir ar malku kurināms vārāmais katls, kā arī iejavošanai un raudzēšanai izmantotie ozolkoka kubli.

Un noteikti jāpaviesojas vietējo labumu veikaliņā “Ķimene”, kas atrodas Cēsu vecpilsētā blakus Sv.Jāņa baznīcai. Te iespējams iegādāties Latvijā ražotus produktus, mājas vīnus, suvenīrus, dabīgo kosmētiku un bio produktus. Pat  tik neparastas lietas, kā piemēram, pupu kraukšķus “Pupuchi”, “Kapsulinga” garšvielu kapsulas, “Birzī” bērzu sulu sīrupus, bišu maizes pastilas un citus, kas noderēs arī kā suvenīrs mājās palicējiem. Darbinieki piedāvā dažādu produktu degustācijas grupām līdz 20 cilvēkiem, kā arī aizraujošas meistarklases. Piemēram, kaņepju kēksiņu un kaņepju sēklu piena pagatavošanu. Veikaliņā nopērkama turpat blakus ceptā un nu jau ļoti lielu popularitāti ieguvusī bioloģiski audzētu pilngraudu plēkšņu (spelta) kviešu miltu maize - “Cēsu maize” ar dažādām piedevām.

Kā iepriekš tika ziņots, 2017.gadā Rīgas-Gaujas reģions kļuvis par Eiropas gastronomijas reģionu. Sadarbojoties Rīgai, Siguldai, Cēsīm un Valmierai, radīts īpašs koncepts “Ar dabu šķīvī” reģiona gastronomijas daudzveidības iepazīšanai.

Foto: Cēsu TIC arhīvs

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top