Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
12°C
 

SākumsZiņas Audiovizuāls stāsts uz Cēsu Sv. Jāņa baznīcas “Mana sirds – mans ezers”

17.08.2022

Audiovizuāls stāsts uz Cēsu Sv. Jāņa baznīcas “Mana sirds – mans ezers”

Arī šajā vasarā nedēļas nogales vakaros skaistās gaismās iemirdzēsies Cēsu Svētā Jāņa baznīca. Sākot no 5.augusta plkst.22.00 piektdienu un sestdienu vakaros uz baznīcas fasādes varēs vērot audiovizuālu stāstu "Mana sirds – mans ezers".

“Kad baznīca viegli nodreb no pamatiem līdz pat jumta korei un atver acis, skatam atklājas tie cilvēki, kuri ļāvuši baznīcas sirdij pukstēt cauri laikiem. Tas ir bijis pulksteņmeistars Aleksandrs Portens, kurš dienu no dienas 40 gadus uzgriezis baznīcas pulksteni. Tas ir bijis mācītājs Voldemārs Maldonis, kurš nepagurdams sniedzis palīdzīgu roku, iedvesmojot, atbalstot un paplašinot robežas. Skatiens slīd arvien augstāk un augstāk un atduras izcilā amatnieka Sārumu Mārča izlolotajā baznīcas tornī. Šis ir stāsts par Cēsīm tik raksturīgo skaistumu, patriotismu un drosmi būt brīvam.”

Šo stāstu radījuši: ideja, scenārijs, balss – Laura Čaupale , dzejas konsultante – Māra Liniņa, arhīva materiālu atlase – vēsturnieks Gundars Kalniņš, gaismu dizains – Uldis Skroders, audio dizains – Kristaps Paegle.

Izmantotā mūzika: Haralds Sīmanis “Ezers”, Emīls Dārziņš "Melanholiskais valsis", izpilda Kaspars Zemītis, Hans Zimmer “Time”.

Izmantotā dzeja: Rainis, Ojārs Vācietis, Kaspars Dimiters.

Projekts tapis sadarbībā ar pašvaldības aģentūru Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs. Atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa baznīcas atjaunošanas fonds.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena slēgts

Top