Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Akcija "Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023"

02.06.2023

Akcija "Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023"

Vasaras sākums ir lielisks laiks, lai iepazīt Latvijas vērtības un vēsturisko mantojumu. Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA) 1. jūnijā uzsāk akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kas noritēs līdz 28. oktobrim. Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki.

Latvijas piļu un muižu apceļošana būs aizraujoša ģimenes lokā, draugu kompānijā, romantiskā  divvientulībā vai lieliska iespēja dabas un vēstures mantojumu izjust vienatnē.

Akcijā šogad piedalās 57 kultūrvēsturiskie objekti un no tiem akcijā no jauna piedalās - Aizputes pilsmuiža, Bakūzes muiža, Durbes  pilsdrupas (Durbe), Dzērves muiža, Grobiņas pilsdrupas, Ģipkas muiža, Embūtes pilsdrupas, Jezufinovas muiža (Ārdavas muiža), Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Lielvircavas muiža, Valmiermuiža, Vecsalienas muiža, Vērgales muiža, Vilces muiža un Villa Hochheim (Talsu novada
muzejs).

Uzticīgie akcijas dalībnieki, kas arī šogad piedāvās iespēju izzināt kultūras mantojumu un piedzīvot interesantus stāstus ir - Aizputes pilsdrupas, Alūksnes Jaunā pils, Apriķu muiža, Arendoles muiža, Bīriņu pils, Cesvaines pils, Dundagas pils, Durbes pils
(Tukums), Dobeles pils, Gārsenes muiža, Elejas muižas parks un tējas namiņš, Jaunauces pils, Jaunlādes muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Kazdangas pils un parks, Krāslavas pils komplekss, Krimuldas muiža, Krustpils pils, Kukšu muiža, Lielplatones muiža, Lielstraupes pils, Litenes muiža, Lūznavas muiža, Mālpils muiža, Padures muiža, Popes muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Spāres muiža (Talsu novads), Strazdes muiža, Stāmerienas pils, Tiņģeres muiža, Tukuma Pils tornis, Turaidas pils, Vadakstes muiža, Valtenberģu muiža, Varakļānu muižas pils, Vārkavas (Vecvārkavas) muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža un Veselavas muiža.

Ir divu veidu iespējas kā piedalīties akcijā un saņemt balvas.

Viens no variantiem ir izveidot foto galeriju sociālajā vietnē facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA facebook.com lapas kontu.

Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē pilis.lv un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu. Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objekti. Pirms doties uz kādu no galamērķiem, rūpīgi iepazīstieties ar objekta piedāvājumiem un darba laikiem.

Apceļošanas akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023” rīko biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija”.

Plašāk par akcijas noteikumiem meklē www.pilis.lv.

Jūnija notikumi pilīs un muižās:
Jau pirmajā jūnijā vari doties uz Bīriņu pili un, iesaistoties apceļošanas akcijā, izspēlēt Leģendu mednieku spēles ar 30% atlaidi. Turklāt, ja esi Goda Ģimenes kartes īpašnieks, tad visai tavai ģimenei ieeja teritorijā būs bez maksas.

Krāslavas pils komplekss 1.jūnijā tev dāvās vēl lielāku atlaidi – 50% Porcelāna leļļu galerijas apmeklējumam (šāda iespēja ir pirmajiem 10 akcijas apmeklētājiem) un plkst. 14:00 būs iespēja izbaudīt bez maksas skaistu vēstures stāstījumu ekskursijas veidā.

Ja patīk danči, mūzika un bērnu prieks, tad 1.jūnijā ir vērts doties uz Preiļiem, kur varēsi Preiļu muižas kompleksa parkā izbaudīt skanošu un krāšņu pasākumu “Latvju bērni danci veda”, turpat būs arī radošo aktivitāšu izziņas taka “Vēja soļu taka”.

Vecsalienas muiža piedāvā aktīvas āra spēles un radošās meistarklases, tāpat 1.jūnija dienā muižā notiks jaunas izstādes atklāšana.

Apriķu muiža piedāvā patīkamu pārsteigumu brīžus – 1.jūnijā nāc un iepazīsti pārsteigumus muižas ķēķī.

Sestdienā, 3.jūnijā, par godu apceļošanas akcijas un Vasaras sezonas atklāšanai Lūznavas muižā notiks Zaļumballe, kur ikviens tiek gaidīts no plkst. 19:00, lai iedejotu vasaras sākumu.

4.jūnijā, Vasarsvētkos, varēsi baudīt Jaunauces pils dārza svētkus ar burvīgu mūziku un skaistu vidi visapkārt.

Jaunmoku pilī šajā dienā būs izstādes “Tauriņu uzlidojums” atklāšanas pasākums. Tauriņi vienmēr iekrāso spilgtāk muižu parkus!

Alūksnes novada muzeja telpās, 8.jūnijā, atklājot porcelāna izstādi Alūksnes Jaunās pils Svinību zālē, ikviens tiekaicināts uz publisko  ekskursiju, kuras laikā varēsi izzināt porcelāna apgleznošanu kopā ar mākslinieci Inesi Branti.

Otrajā mēneša sestdienā, 10.jūnijā, Krimuldas muižā aicinām izbaudīt Vīnes salona mūzikas koncertu, kas notiks vakarpusē, plkst. 18:00.  Izbaudiet skaņu un mūzikas kvalitāti!

Turpinot mūzikas tēmu, Ģipkas muiža aicina 11.jūnijā, doties uz Ģipkas baznīcu, kur tiks atskaņota Dž.Pučīņi Opera “Māsa Andželika”.

Varakļānu muižas pils 17.jūnijā piedāvā izstādes “Ogu Anniņas raksti” apmeklēšanu, kas ir jauki apvienojama ar pastaigu muižas parkā.

Vasaras saulgriežu ielīgošanas koncertus un pasākumus varēsi baudīt jau 21.jūnijā gan Dundagas pilī, Jaunpils pilī, Strazdes muižā, gan Lielplatones muižā, kur būs iespēja izbaudīt Saulgriežu laivu braucienu.

Kokneses viduslaiku pilsdrupās varēsi vērot saulrietu un “Latvian voices” koncertu.

Pēc Jāņu dienas lustēm 29.jūnijā lustēties varēsi turpināt Tiņģeres muižas Atvērto durvju dienā – ar pankūku branču un radošām darbnīcām.

Jūnija mēneša svinēšanu varēsiet noslēgt Villā Hochheim (Talsu novada muzejs), kur tiks svinēti Talsu pilsētas svētki – 30.jūnijā un 1.jūlijā. Tādējādi, uzsākot otro vasaras mēnesi, turpināsim kultūrvēstures un kultūras baudīšanu pilīs un muižās – kur un kā – par to ziņosim jūnija mēneša beigās.

Atklāj vasaru apceļojot Latvijas pilis un muižas!

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top