Senatne mūsdienās

Cēsis
Showers
18°C
 

SākumsZiņas Adventes laiks Cēsīs

26.11.2020

Adventes laiks Cēsīs

Ir sācies klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks – Advente, kad pamazām sākam gatavoties un noskaņoties svētkiem. Arī Cēsis pildās ar Ziemassvētku noskaņu.

Visas četras Adventes svētdienas Rožu laukumā un Koprades mājas SKOLA6 pagalmā no plkst.13.00-18.00 notiks Ziemassvētku tirdziņi. Tajos piedalīsies Cēsu un tuvākās apkārtnes amatnieki, mājražotāji un vietējie uzņēmumi, kā arī koprades mājas uzņēmēji.

Video: Arnis Jurciņš

Esot Rožu laukumā, apskati skaisto svētku egli, apmeklē Cēsu Svēto Jāņa baznīcu, uzkāp tās skatu tornī un aplūko sakrālo zāli. Baznīcas darba laiks Adventes svētdienās būs no plkst.13.00-16.30. Savukārt, iestājoties vakara krēslai, katru pusstundu uz baznīcas sienām varēs vērot gaismas un mūzikas saspēli Adventes noskaņās. Ieeja baznīcā būs bez maksas, bet apmeklētāji ir aicināti ziedot draudzes atbalstam. Ieejas maksa, lai uzkāptu baznīcas tornī, ir 3,00 eur. Cēsu Svētā Jāņa baznīcu iepazīt var arī virtuāli ar mobilās lietotnes "Cēsu sirds" palīdzību. Lejuplādē to bez maksas “App Store” un “Google Play” vietnēs.

Gaidāmo svētku pārsteigumus sarūpējis arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs. Tie ir Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki” un Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltīta izstāde. Savukārt Izstāžu namā baudāma Cēsu profesionālo mākslinieku konkursa izstāde ”Cēsu mākslas balva 2020”. Par savu mīļāko mākslas darbu var balsot līdz 10.decembrim. Muzeja pastāvīgo ekspozīciju var iepazīt, talkā ņemot ģimenes ceļvedi. Tas ietver vairākus uzdevumus, kurus izpildot būsiet ne tikai kārtīgi iepazinuši muzejā atrodamo informāciju, bet arī uzzināsiet, ko mazais grāfs Emanuels šifrētajā vēstulē lūdz dzimšanas dienā savam vectēvam!

Pasaules Latviešu mākslas centrā var baudīt trimdas latviešu mākslinieku darbus izstādē “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgus darbus.

Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un pilsētas parkiem, izmantojot jau sagatavotos maršrutus vai spontāni klīstot pa līkumotajām ieliņām. Pēc pastaigas vari iestiprināties ar Cēsu ēdināšanas uzņēmumu gardumiem, izvēloties tos paņemt līdzi vai pasūtot ar piegādi.

Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts. Adventes svētdienās dabas parkā varēs izbaudīt īpašu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu, svētku gaismās un melodijā ieskautiem malkot karstu ziemas dzērienu.

Baudot svētku norises, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top