Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
30°C
 

SākumsZiņas 12. Starptautiskā Ģikšu danču nakts

18.01.2019

No 2019.gada  19. janvāra plkst. 20:00 līdz 20. janvāra plkst. 6:00 Amatas novada kultūra centrā Ģikšos notiks 12. Starptautiskā Ģikšu danču nakts.

Šogad  12. reizi Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” aicina uz Starptautisko Ģikšu danču nakti – balli, kas sākas sestdienas vakarā un turpinās līdz svētdienas rītam.

Šogad danču naktī spēlēs muzikantu grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un  Francijas,  kopumā vismaz simts muzikanti, arī šogad organizatori cer sapulcināt vairākus simtus dancot gribētāju no Latvijas un citām valstīm. Pagājušajā gadā Danču naktī piedalījās  ap 600 dancotāji un muzikanti.

Danču naktī visas nakts garumā varēs izdejot gan jau popularitāti ieguvušās latviešu, lietuviešu, igauņu, un citu tautu tradicionālās dejas, gan arī iemācīties jaunas, līdz šim nedejotas.

Šogad pasākumā piedalās gan grupas, kas jau spēlējušas daudzās danču naktīs:  „Putni” /Lēdurga/, „Ore” /Amatas novads/,  „Dandari”/Rīga/, Rīgas Danču klubs, Ellerlased /Igaunija/, Ķelmes un Kauņas danču muzikanti, gan arī grupas, kas Ģikšos šogad viesosies pirmo reizi – „Tarkšķu mandolīnisti” no Iecavas, JVLMA Etnomuzikoloģijas studentu ansamblis un trio Viuväuvau no Igaunijas.

Otro reizi Ģikšu danču naktī spēlēs duets no Francijas „Solune Duo”. Pavisam dančus spēlēt gatavojas vairāk kā 20 muzikantu grupas.

Danču nakts dalībniekiem līdzi nepieciešamais minimums ir – dejojamie apavi, ūdens, groziņš savam un citu vēderpriekam.  Arī šogad būs īpašā danču tēja.

Muzikantiem ieeja bez maksas, dancotājiem ieeja par ziedojumiem!

Pirms Danču nakts – Franču deju un mūzikas meistarklase – 19.janvārī plkst. 14:00 Vidzemes koncertzāles Cēsis Deju zālē . Ieeja par ziedojumiem.

 

Pasākumu organizē:

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”.

Pasākumu atbalsta:

Valsts Kultūrkapitāla Fonds,  Amatas novada pašvaldība

 

Papildus informācija par Ģikšu danču nakti, norisi un dalībniekiem –

Inese Roze  - TKIC „KasTe” vadītāja, Ģikšu danču nakts organizatore

Tālr.: +371 29199870

E-pasts: tkic_kaste@inbox.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top